14 maja 2019

Ramka na zdjęcie

50 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Mnóstwo zdjęć i nie masz co z nimi zrobić? Tylko leżą i się kurzą. Niby można pójść do sklepu, kupić ramki i powiesić na ścianie, ale po prostu, zwyczajnie Ci się nie chce? I na to mamy radę! Ekspresowe ramki z kolorowego papieru! Każda z własnym, oryginalnym wzorem. Żadnych kosztów, za to satysfakcja z własnej pracy, a dodatkowo super zabawa dla dzieci i całej rodziny! A poza tym…przecież zwykłe ramki są takie nudne.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Zaczynamy od nałożenia wymiarów zdjęcia na kartkę, która będzie naszą ramką. Najlepiej po prostu przyłożyć zdjęcie do papieru i obrysować jego krawędzie za pomocą linijki, tak aby ramka miała nieco większą płaszczyznę niż samo zdjęcie.

Etap 2

Do obrysowanej ramki dodajemy z każdej strony „skrzydła”. Długość każdego z nich wynosi ok 3 cm, bez względu na to, czy tworzyłam ramkę do większego zdjęcia, czy mniejszego. Gotowe szkice pozostaje nam już tylko wyciąć. 

Etap 3

Czas na kolorowanie. Sięgam po flamastry oraz pisaki metaliczne i ozdabiam nimi same skrzydła. Najpierw czarnym mazakiem robię kontury, a potem wypełniam kolorem.

Etap 4

Ramki przewracam na drugą stronę i za pomocą ołówka zawijam skrzydła do środka. Pamiętajcie o podklejeniu podłoża, na które zawijamy papier. 

Etap 5

Ostatni już krok to podklejenie środka ramki i umieszczenie na środku zdjęcia. I gotowe! Szybko, łatwo i naprawdę kolorowo. Teraz wystarczy ramkę ustawić na biurku lub powiesić na ścianie. 

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon