17 maja 2019

Kapslowy tamburyn DIY

30 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pogoda nas chwilowo nie rozpieszcza, ale to nie znaczy, że nie można się dobrze bawić. Albo też pomimo deszczu pójść na spacer. Dzisiejszy tutorial zawiera oba punkty i pokazuje, jak zrobić nietypową, domową wersję tamburyna. Nada się w sam raz do rodzinnej orkiestry! Jak również do naszego zestawu „małego Indianina”.

Potrzebujemy:

Etap 1

Przede wszystkim potrzebujemy patyczka w kształcie procy. Jeśli jeszcze go nie macie, to dobra okazja aby wybrać się na spacer. Potem wybrany patyk malujemy farbami. Trzeba pamiętać, że sznurek z kapslami będzie się znajdował między ramionami „Y”. Można też zaplanować, w którym miejscu będzie przewiązany sznurek i dostosować do tego zdobienia.

Etap 2

Kiedy pomalowany patyk będzie schnąć, można zrobić dziury w kapslach. Jednak nie róbcie tego samemu! Koniecznie niech Wam pomoże ktoś dorosły. Nie jest to najłatwiejsze i wymaga sporo siły, a przy tym można się skaleczyć.

Skoro wszystkie kapsle mają już otwory, czas nawlec je na sznurek. Można pomóc sobie igłą z bardzo dużym oczkiem, jeśli macie taką w domu.

Etap 3

Nim przejdziecie do tego etapu, upewnijcie się, że farba na pewno wyschła. Szkoda by było popsuć efekt dotychczasowej pracy. 

Teraz czas na  zdobienia ze sznurków. Można owinąć nimi rączkę dzwonka: jeśli użyjemy dwóch kolorów powstanie ładny efekt. Dobrze też nałożyć odrobinę kleju w miejsce, gdzie ma być sznurek, by go dodatkowo zabezpieczyć.

Na końcu montujemy sznurek z kapslami. Przywiązujemy go tak, by był naprężony, a kapsle znajdowały się miedzy ramionami patyka. Wiązanie również warto zabezpieczyć klejem.

Do wolnych końców można dołożyć po parę dodatkowych nitek i spleść je razem w kolorowy warkocz. Gotowe!

Zobacz również inne nietypowe projekty TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon