29 listopada 2017

Torby na prezenty (i nie tylko)

1 godzina Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Co roku wraz ze zbliżającymi się świętami przeistaczam się w pomocnika Świętego Mikołaja. Postanawiam go trochę wyręczyć i sama przygotowuję drobne upominki dla moich bliskich. Ale prezenty trzeba jeszcze zapakować! Dlatego dziś pokażę Wam, jak własnoręcznie zrobić torbę na prezenty.

Czego potrzebujemy?

Etap I

Zaczynamy od przygotowania stempli, którymi ozdobimy torby. Na tekturze rysujemy kształty, które chcemy odbijać. Podpowiem, że najlepiej sprawdzają się proste wzory. Następnie je wycinamy. Można przykleić wycięte kształty na większe tekturki, wtedy łatwiej będzie ich używać.

Jeśli nie macie pod ręką tektury, można zrobić stemple z plasteliny  lub z ziemniaka, albo po prostu użyć pisaków stempli 😉

Etap II

Przygotowujemy arkusze, z których zrobimy torebki. Trzeba pamiętać, że ich ostateczna wielkość będzie zbliżona do naszej kartki złożonej na pół i dobrze przemyśleć wymiary. Przecież nie chcemy, żeby prezent nie zmieścił się do torby.

Następnie pokrywamy wybrany stempel farbą i odbijamy na arkuszach.

Etap III

Wilgotną farbę możemy posypać brokatem, wtedy brokat łatwo przyklei się do odbitek. W ten sam sposób można przykleić konfetti. Jeśli jednak chcecie przykleić coś przestrzennego, lepiej zrobić to na gotowej torbie. Nie będziemy ryzykować, że coś się uszkodzi podczas dalszej pracy.

Kiedy wszystko wyschnie, można jeszcze coś dorysować, albo po prostu przejść do kolejnego etapu.

Etap IV

Sklejamy torbę. Najpierw dzielimy kartkę na trzy części tak, żeby środkowa była mniejsza niż pozostałe razem. Powinna powstać zakładka, którą sklejamy. Można też skleić arkusz w walec i po prostu go rozpłaszczyć, ale to trochę trudniejsze.

Powstaje nam podwójny prostokąt z dwoma niesklejonymi bokami. Bierzemy jeden z nich (ten, który ma być dołem torby) i zaginamy jak na zdjęciu. Im większą część zegniemy, tym większy będzie spód torebki. Wierzchnią kartkę odginamy do dołu.

Patrzymy, gdzie przebiega środek podstawy, dla ułatwienia zaznaczyłam go przerywaną linią i zaginamy jedną ze stron tak, by wystawała po drugiej stronie naszej linii. Drugą stronę zginamy analogicznie i sklejamy obie w okolicach środka.

Kiedy tylko klej zaschnie, można wkładać prezenty. Teraz trzeba zamknąć torebkę od góry i można zakradać się z prezentami pod choinkę!

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon