11 sierpnia 2017

Stempelki z plasteliny

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pomysł jest w sam raz dla tych, którzy uwielbiają bawić się pieczątkami 🙂 W końcu kto będąc jeszcze dzieckiem nie bawił się w pracownika poczty, który na każdej kartce stawiał setki stempli! A teraz możemy wykonać podobne pieczątki sami, co jest dużym atutem, ponieważ możemy zrobić takie, jakie tylko chcemy. Wykonanie jest bardzo proste a materiały posiada każdy ten, kto uwielbia malować, wycinać czy lepić.

Czego potrzebujemy:

co jest potrzebne do zrobienia stempli

Etap 1

Zaczynamy od plasteliny. Kolory nie mają znaczenia. Świetnie nadadzą się również niepotrzebne skrawki, z którymi nie wiedzieliście za bardzo co zrobić. Wybrane kawałki plasteliny najpierw rozpłaszczamy w dłoni a potem za pomocą wałka. Pamiętajcie jednak, żeby warstwa masy nie była zbyt cienka.

pieczątki diy

Etap 2

Po wyrównaniu powierzchni naszej plastelinowej masy, możemy zabierać się za wycinanie kształtów. Możemy użyć nożyka lub wykałaczki. Pamiętajcie również, aby po wycięciu, plastelinę ponownie delikatnie rozwałkować wałkiem, ponieważ na krawędziach mogą tworzyć się nierówności.

wzory stempelków

Etap 3

Nasze stempelki na chwilę zostawiamy i zabieramy się za wykonanie podstawki. Ja wybrałam papierową, sztywną, jednak możecie również użyć szklanych lub drewnianych podstawek. Wycinam odpowiednie wielkości dopasowane do naszych pieczątek.

jak zrobić stemple diy

Etap 4

Ostatni krok dzielący nas od upragnionej zabawy to przyklejenie plastelinowych stempelków do papierowej podstawki. Ja użyłam zwyczajnego kleju w sztyfcie, ale może być też klej w płynie. Ważne, aby w trakcie zabawy nasze stempelki nie odkleiły się.

wzory pieczątek

Etap 5

Gotowe? W takim razie możemy przystąpić do zabawy 🙂 Sięgamy po farby, pędzelki, kartkę papieru i oczywiście nasze stempelki. Farbę można bezpośrednio nakładać na pieczątki za pomocą pędzelka lub wylać trochę na płaską powierzchnie i moczyć w niej pieczątki.

obraz ze stempli

A jakie wy mieliście pomysły na plastelinowe stempelki? Pochwalcie się waszymi pracami.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Sabina
13 września, 2017 5:43 pm

Super 🙂 na pewno skorzystam, bardzo mi się podoba, że… Czytaj więcej »

Fiorelki
Fiorelki
Reply to  Sabina
13 września, 2017 7:24 pm

Ziemniak jest jednak mniej plastyczny, szczególnie jeżeli nie jesteśmy mistrzami… Czytaj więcej »

ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon