30 listopada 2017

Zimowy krajobraz

1,5 godziny Poziom trudności: 3/5

Śnieg pada, zima coraz bliżej, a to znaczy, że znów przyniesie ze sobą magiczny czas świąt, nowego roku, karnawału, czy ferii. Pięknym dopełnieniem tego wszystkiego jest oczywiście magiczny zimowy krajobraz… Ja już w jesieni za nim tęsknię! Wszędzie w sklepach, czy na ulicach wiszą już ozdoby świąteczne, dlatego postanowiłam dłużej nie czekać i stworzyłam swój własny zimowy krajobraz. ? Pomysł prosty w wykonaniu, a daje ogromną satysfakcję. Wszystkich miłośników śniegu i zimy zapraszam zatem do zapoznania się z tutorialem.

Czego potrzebujemy:

Etap 1

Na początku wybieramy bazę na której będziemy chcieli stworzyć nasz zimowy krajobraz. Może to być sztywna tektura, kawałek kartonu, drewniana lub szklana podstawka. Ja wybrałam drewnianą, ponieważ uznałam, że na takiej będzie mi się najłatwiej pracowało. Całą powierzchnię pokryłam białą, kryjącą farbą. Kolor dobrałam pod mój obrazek który został wydrukowany na białym papierze ryżowym. Jeśli Wasze ozdoby, zwierzątka czy krajobrazy są na innym kolorystycznie tle, weźcie to pod uwagę przy nakładaniu podkładu (farby) na podstawkę. Ważne jest, aby obrazki po przyklejeniu zlały się kolorystycznie z tłem!

Etap 2

Po nałożeniu farby musimy chwilę odczekać, aż wyschnie. Kolejny krok to przyklejenie obrazka lub obrazków do podstawki. Najlepiej użyć do tego bardzo płynnego kleju, który po wyschnięciu robi się przeźroczysty. Obrazek pokrywamy cały klejem, aby wyrównać powierzchnię. Pamiętajmy również o tym, aby krańce obrazków ręcznie poobrywać. Dzięki temu po naklejeniu na podstawkę nie będą tworzyły widocznych granic.

Etap 3

Czas na ozdoby 3D ? Za pomocą – tym razem gęstszego – kleju przyklejam do obrazka zieleń. Czyli w tym przypadku kawałki mchu i gałązki z tui. Dzięki temu mój obrazek staje się pełniejszy i wielowymiarowy.

Etap 4

W trakcie mojej pracy postanowiłam przyciemnić trochę niebo, aby kolory nie były wszędzie jednolite. W tym celu wymieszałam ze sobą kolor niebieski i czarny i za pomocą gąbeczki zaczęłam stemplować wybrane fragmenty krajobrazu.

Etap 5

Z racji tego, że jest to zimowy krajobraz, nie mogło zabraknąć oczywiście  śniegu! ? Biorę zatem pędzelek, maczam w białej farbce i maluje doklejoną  wcześniej zieleń, tak aby wyglądała jak pokryta śniegiem. Na pomalowanym niebie umieszczam dodatkowo złote gwiazdki z cekinowego kompletu.

Etap 6

Na koniec postanowiłam dodać mojemu dziełu trochę świątecznego wyrazu, więc dodałam na gałązkach kolorowe bombki zrobione z brokatu w kleju.

I gotowe! Już mamy zimowy krajobraz we własnym domu. Jest to również wspaniały pomysł na prezent. A ręcznie robione prezenty są przecież najpiękniejsze! ?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon