22 lipca 2018

Tygrysie łapy z recyklingu

1 - 1,5 godziny Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Za jakiego zwierzaka najbardziej lubicie się przebierać? Za niedźwiedzia, wiewiórkę, żółwia, psa czy słonia? A może za tygrysa? Każdy miłośnik przebierania znajdzie tu coś dla siebie. Dzisiaj zapraszam Was bowiem do wykonania zwierzęcych łapek, które mogą być dopełnieniem waszego stroju na przebranie. Naszym głównym bohaterem będzie tygrys i jego łapy, ale tutorial możecie śmiało wykorzystać do wykonania innych zwierzęcych łapek. Zapraszam!

Czego będziemy potrzebować:

Etap 1

Tygrysy mają żółtawy odcień futra, dlatego nasze pudełka po chusteczkach obkleimy papierem w tym właśnie kolorze. Na jedną łapkę będziemy potrzebować dwie kolorowe kartki. Za pomocą linijki warto wyznaczyć sobie linie zgięcia, ponieważ będzie to nam potrzebne w kolejnych krokach. Linie rysujemy na jednej i drugiej kartce. Możemy również mniej więcej obrysować otwór pudełka, żebyśmy potem nie męczyli się z jego wycinaniem.

Etap 2

Otwór wycinamy i dopiero wtedy przyklejamy kartkę do pudełka. Narysowane wcześniej linie, które odstają od kartonowych łapek, nacinamy nożyczkami. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam złożyć papier. Wszystkie odstające elementy sklejamy.

Etap 3

Drugą kartkę przyklejamy tak samo jak pierwszą, z tym, że od dołu tak, aby pokryć całą powierzchnię kartonowych łapek. Cały proces oklejania powtarzamy z drugim pudełkiem.

Etap 4

Pora na tygrysie paski. ? Do namalowania ich wykorzystałam czarny marker.

Etap 5

Pozostały nam jeszcze pazury. Wycinamy je z czarnego sztywnego papieru, odrobinę zaginamy i przyklejmy do boku pudełka.

Gotowe! Nasze tygrysie łapki mogą już udać się na zwierzęcy bal.  A dla tych co lubią odrobinę więcej wygody, można dodatkowo wyścielić wnętrze pudełka watą!

Zobacz również inne inspiracje do prac plastycznych z recyklingu TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon