24 lipca 2018

Morska przygoda

1 godzina Poziom trudności: 2/5

Kto z Was chciałby dziś zostać marynarzem? Wyruszyć w fantastyczną morską przygodę w poszukiwaniu skarbów lub tajemniczej wyspy? Nie wiele do tego potrzeba. Musimy tylko wykombinować jakiś statek lub łódkę. Bo co to za marynarz, który nie ma czym popłynąć w świat?! Od razu zabierzmy się do twórczej pracy i zaraz zobaczycie jak łatwo i szybko można zbudować łódkę jaką tylko chcecie.

Czego będziemy potrzebować:

Etap 1

Zaczynamy od żagli. Z kolorowego papieru wycinamy po dwa na jedną łódkę. Jeden większy, drugi mniejszy. Mogą być w różnych kolorach ?

Etap 2

Żagle kolorujemy i ozdabiamy brokatem w kleju. Pamiętajcie o typowo morskich malunkach! Róża wiatru, kotwica czy koło sterowe musiały obowiązkowo znaleźć się na mojej łódce.

Etap 3

Żagle przyklejamy do wykałaczek. Te wcześniej przycięłam, aby nie były zbyt długie. Większy żagiel przyklejam jakby od przedniej strony wykałaczki, a drugi doklejam z tyłu tak jak zostało to przedstawione na zdjęciu. 

Etap 4

Pozostaje nam już tylko umieścić wykałaczkę pionowo na naszej podkładce. Jeśli tak jak ja posiadacie w miarę grubą, drewnianą podkładkę lub krążek, proponuję wcześniej z pomocą rodziców zrobić dziurkę za pomocą gwoździa i młotka i już na sam koniec pracy włożyć w nią wykałaczkę. Podobnie możecie zrobić z wiórowym korkiem. Jeśli używacie wieczka od słoika, użyjcie np. plasteliny lub (też z pomocą rodziców) kleju na gorąco.

Nasze łódki są gotowe do morskiej podróży! ? Wystarczy puścić je na wodę, najlepiej na zewnątrz, gdzieś w ogródku i obserwować w jakim kierunku popłyną w zależności od wiejącego wiatru.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon