26 lipca 2018

Leśne okulary z CiastoPlasto

1,5 godziny Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Leśne okulary to idealny gadżet dla małych podróżników, którzy uwielbiają zwiedzać zielony świat! Wszystkie parki obok placu zabaw, przydomowe ogródki lub po prostu lasy, lasy, lasy! To tam szczególnie można obserwować jak te małe i te większe zwierzątka, żyją na co dzień w swoim zielonym środowisku z daleka od ludzi! Ale, żeby można było podejść bliżej niż zwykle, bez spłoszenia zwierzątek, potrzebny jest nam przecież jakiś kamuflaż! I dlatego dzisiaj stworzymy swoje własne „kamuflażowe okulary”. Gadżet idealny dla leśnych detektywów. A może po prostu chcesz zostać leśną Panią albo faunem intelektualistą? Jak widać, nasze okulary mogą mieć szerokie zastosowanie! 

Czego będziemy potrzebować:

Etap 1

Mają być okulary, więc przystępujemy do lepienia, gniecenia i rolowania z masy CiastoPlasto. Zaczynamy od oprawek. Wybieramy kolor, formujemy dwie kulki, po czym zaczynamy je rolować tak, aby powstały długie wałeczki. 

Etap 2

Dwa końce wałeczków łączymy ze sobą tak, aby powstały oprawki. Możemy je uformować tak jak chcemy: bardziej okrągłe lub kwadratowe. ? Z naszej masy lepimy dodatkowo mostek, aby połączyć ze sobą dwie oprawki.

Etap 3

Czas na zauszniki. Filozofii wielkiej w tym nie ma. ? Wystarczy powtórzyć krok pierwszy, czyli stworzyć dwa wałeczki i lekko zawinąć końcówki w miejscu, gdzie mają opierać się o nasze uszy. Na drugich końcach wałków, opuszkiem palca lekko przygniatamy je, aby później łatwiej nam było przykleić je do oprawek. Pamiętajcie aby długości zauszników dopasować do siebie. 

Etap 4

Oprawki i zauszniki odkładamy do zaschnięcia i bierzemy się za lepienie listków. Aby efekt był bardziej naturalny polecam lepić je w różnych wielkościach. Mniejsze i większe. Dodatkowo możecie również zmienić kolor. Jeśli nie posiadacie ciemniejszego odcienia zielonego, możecie dodać trochę czarnego i zmieszać ze sobą po prostu ugniatając. To jest naprawdę proste… i przyjemne! ?

Etap 5

Żeby listki wyglądały jeszcze bardziej realnie, wystarczy wykałaczką zrobić tzw. żyłki. I ponownie zostawiamy masę do zaschnięcia.

Etap 6

Kiedy wszystkie elementy CiastoPlasto zaschły wystarczy je już tylko skleić ze sobą. Zaczynamy od listków bo będzie nam po prostu łatwiej. Przyklejamy je do oprawek po czym dopiero zabieramy się za zauszniki.

I gotowe! Mały podróżniku, detektywie, odkrywco – czas wyruszyć na jakieś leśne zwiady!

Zobacz również inne prace z wykorzystaniem CiastoPlasto TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon