29 lipca 2022

Urocza meduza z papieru

30 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Lato w pełni, wiele osób odpoczywa nad morzem i korzysta z uroków plaży 😉 Nie każdy lubi za to charakterystyczne zwierzątka, które żyją w morskiej wodzie – meduzy, mimo że w Polsce nie musimy się ich bać 😉 Aby oswoić nieco lęk przed tymi galaretowymi stworzonkami, możemy wykonać z dzieckiem taką uroczą pracę – meduzę z papieru 😊

Do jej wykonania potrzebne nam będą:

Etap 1

Z bloku technicznego wycinamy kształt meduzy; możecie skorzystać z załączonego szablonu albo narysować ten kształt sami. Z kolorowego papieru w różnych kolorach wycinamy paski o tej samej szerokości. Dodatkowo wycinamy kółeczka: dwa czarne i cztery białe mniejsze na oczy oraz dwa różowe na policzki.

Etap 2

Z użyciem farbek wodnych malujemy meduzę na różowo i niebiesko. Staramy się malować mniej i bardziej intensywnymi plamami, aby stworzyć efekt przezroczystości.

Etap 3

Kiedy farba wyschnie, przyklejamy czarne kółeczka, a na nich naklejamy białe refleksy, żeby nadać oczom nieco więcej życia. Poniżej w miejscu policzków przyklejamy różowe kółeczka. Zostaje nam jeszcze doklejenie uśmiechu z kryształków.

Etap 4

Kolorowe paski papieru tniemy na mniejsze kawałki i sklejamy je jak łańcuch na choinkę, każdy kolejny pasek przekładając przez sklejone już oczko. W ten sposób tworzymy trzy łańcuszki i doklejamy z tyłu gotowej bazy meduzy.

Nasza urocza meduza jest już gotowa 😊

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon