6 lutego 2024

Walentynkowa matematyka

ok. 20 minut Poziom trudności: 2/5
5 2 votes
Ocena publikacji

Walentynki to nie tylko czas miłości, buziaków i prezentów, ale również doskonała okazja do nauki matematyki w kreatywny sposób! Dzięki ciekawym pomocom edukacyjnym możemy sprawić, że liczenie stanie się fascynującą przygodą już od najmłodszych lat. Przygotuj się na walentynkową matematyczną przygodę.


Potrzebne będą:

Słodki plan zabawy
Wycinanie serduszek

Rozpocznijmy od wycinania dowolnej ilości serduszek z papieru w kolorach różowym i czerwonym. Im większa różnorodność, tym lepiej!

Naklejamy cyferki

Naklejmy teraz na serduszka cyferki od 1 do … ilu tylko zechcecie! Świetnie sprawdzą się tutaj naklejki Fiorello, w różnych kolorach, nieco wypukłe, co będzie fajnym doznaniem dla drobnych rączek dziecka. Możemy dać dziecku pełną dowolność, dostosowując się do jego aktualnego etapu nauki matematyki.

Dodajemy kreatywny element

Podklejamy druciki kreatywne z tyłu serduszek, dodając im dodatkową strukturę i trójwymiarowy efekt. Możemy w tym celu użyć taśmy klejącej lub kleju uniwersalnego marki Amos, który świetnie sprawdza się przy różnorodnych typach materiałów.


Nauka poprzez nawlekanie koralików

Teraz czas na zabawę! Do miseczki wrzucamy różnorodne koraliki: drewniane lub plastikowe (nasze są z zestawów kreatywnych Fiorello). Wybieramy koraliki w walentynkowych kolorach, jak czerwony, różowy czy fioletowy. Następnie nawlekamy odpowiednią ilość koralików na drucik z daną liczbą. To nie tylko doskonała okazja do nauki liczenia, ale również świetne ćwiczenie motoryki małej.

Teraz możemy cieszyć się walentynkową matematyczną zabawą, która nie tylko rozwija umiejętności liczenia, ale również rozbudza kreatywność i zdolności manualne.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon