3 lutego 2024

Walentynkowe serduszko – praca na walentynki

60 min. Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Walentynki to doskonała okazja do wyrażenia swoich uczuć bliskim, których kochamy, lubimy, szanujemy, podziwiamy, darzymy sympatią. Sposobów na uczczenie tego szczególnego dnia jest wiele – życzenia, niespodzianki, kwiatki, spotkania, prezenty, a także samodzielnie wykonane upominki. Jestem przekonana, że własnoręcznie stworzony podarunek spodoba się każdemu, dlatego zapraszam do wykonania bardzo prostej pracy – serduszka z kwiatkami.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Kolejne etapy wykonania pracy:

  1. Wycinamy bazę z kartonu
  2. Ozdabiamy walentynkowe serduszko
  3. Robimy bukiecik z drucików kreatywnych
  4. Miły dodatek do walentynkowego prezentu

Wycinamy bazę z kartonu

Pracę rozpoczynamy od narysowania ołówkiem na tekturze serca i wycięcia go nożyczkami. Możecie skorzystać z szablonu. Wycięte z tektury serce malujemy dwukrotnie z obu stron czerwoną temperą i pozostawiamy je do wyschnięcia.

Ozdabiamy walentynkowe serduszko

Gdy farba wyschnie, ozdabiamy flamastrami całą powierzchnię serduszka różnymi wzorkami. Złotym markerem akrylowym Fiorello obrysowujemy kontur oraz dodajemy pionowe linie co kilka centymetrów i dorysowujemy na nich listki.

Robimy bukiecik z drucików kreatywnych

Różowy drucik zwijamy w spiralkę, tak żeby powstało zwarte kółeczko. Trzy czerwone druciki splatamy na końcach ze sobą, tak aby powstał nam jeden długi, a następnie formujemy z nich kwiatek o sześciu płatkach, zawijając drucik w fale. Końcówką drucika mocujemy ze sobą wszystkie płatki pośrodku, przeplatając go pomiędzy pętelkami. Koniec czerwonego drucika przeplatamy przez środek różowego kółeczka i zaginamy, tak żeby czerwone płatki połączone były z różowym kółkiem.

Z jednego zielonego drucika formujemy dwa listki i łączymy je z drugim drucikiem (łodygą).  Koniec łodygi przekładamy następnie przez środek kwiatka (przez czerwone płatki i różowe kółeczko) i zaginamy jej koniec, by trzymała się kwiatka. Kolejny kwiatek wykonamy w podobny sposób: zwijamy czerwony drucik w ciasną spiralkę (kółko), koniec zielonego drucika wsuwamy w środek czerwonej spiralki, robimy listki i łączymy je z łodygą. Trzeci kwiatek robimy w następujący sposób: wbijamy koniec zielonego drucika w spiralkę, smarujemy czerwony duży pomponik klejem uniwersalnym AMOS i przyklejamy go do zwiniętego końca zielonego drucika. Wszystkie kwiatki łączymy ze sobą różowym drucikiem – owijając ciasno wszystkie łodygi  i tworząc w ten sposób bukiecik.

Nożyczkami robimy po dwa nacięcia w górnej i w dolnej części serca (po przeciwległych stronach). Za pomocą nacięć mocujemy na serduszku recepturki (u góry i na dole), a następie za ich pomocą doczepiamy do serca drucikowy bukiecik.

Miły dodatek do walentynkowego prezentu

Spersonalizowany prezent zawsze jest milej widziany, zachęcamy więc, aby dodać do serduszka liścik. Z czerwonej kartki wycinamy prostokącik, który ozdabiamy narysowanymi serduszkami. Po napisaniu treści liścik zwijamy w rulonik i mocujemy go za gumką recepturką.

Walentynkowe serduszko – gotowe, można sprezentować je komuś bliskiemu.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon