1 kwietnia 2020

Wielkanocne puzzle matematyczne

15 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czy wiecie, że rok 2020 to ROK MATEMATYKI? Zabawę w liczenie możemy rozpocząć już we wczesnym dzieciństwie. Proponowana w dzisiejszym tutorialu zabawa jest bardzo prosta w wykonaniu, a bawić się w nią mogą już 2-letnie maluchy. Przygotowanie jej zajmuje ok. 15 minut, możemy wykonać wspólnie z dzieckiem. Najmłodsze dzieci mogą szukać takich samych par skorupek, możemy wspólnie przeliczać naklejone liczmany, a z czasem (sami się zdziwicie jak szybko) dziecko zaczyna kojarzyć znak graficzny liczby elementów.

Do wykonania tej matematycznej pomocy będą potrzebne:

Etap 1

Szkicujemy, a potem wycinamy szablon jajka na ostatniej tekturowej kartce z bloku technicznego (tej twardej, szarej). Odrysowujemy jajka z szablonu na kolorowych kartkach z bloku technicznego i wycinamy.

Etap 2

Przecinamy na pół górną część jajka dekoracyjnymi nożyczkami, tworząc różne wzory. Jeśli nie macie nożyczek dekoracyjnych – można stworzyć różnorodne wzorki zwykłymi nożyczkami biurowymi.

Etap 3

Na górnych częściach jajek piszemy markerem cyfry, w tym przypadku 1 do 6.

Etap 4

Na dolnych częściach jajek naklejamy liczmany: zwinięte w kółeczka druciki dekoracyjne, pompony oraz naklejki serduszka. Gdy klej wyschnie – możemy się już bawić, szukać par, przeliczać i łączyć części!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon