28 marca 2020

Pisanka – wielkanocna wyklejanka z bibuły i konfetti

ok. 1 godziny Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wielkanoc jest dla mnie świętem wzbudzającym ogromny uśmiech na ustach: pogoda jest dla nas coraz łaskawsza, a przyroda budzi się do życia. Wielkanocne dekoracje zawsze ożywiają wnętrze naszego mieszkania. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak spędzić wspólnie czas z dzieckiem tworząc ozdobę wielkanocną, którą później możecie powiesić na ścianie.

Co będzie potrzebne:

Etap 1

Wybieramy ulubiony kolor pisaka i na kartce A3 rysujemy ogromne jajo.

Etap 2

Przygotowujemy 4 rolki bibuły. Ja wybrałam: czerwoną, żółtą, pomarańczową i zieloną. Ze zwiniętych rolek odcinamy 2-3 paski o długości 7cm. Następnie każdy z nich rwiemy na mniejsze kawałki i formujemy małe kulki. To dobre ćwiczenie sprawności paluszków, a jednocześnie możemy pobawić się w zdmuchiwanie i turlanie kuleczek, co jest popularnym ćwiczeniem logopedycznym.

Bibułę będziemy umieszczać na co drugiej warstwie jaja.

Pierwsza czerwona – każdą kuleczkę bibuły przyciskamy najpierw do kleju, a później przyklejamy na kartkę. Kuleczki powinny być blisko siebie, tak żeby nie było widać przestrzeni między nimi.

Warstwa druga – wykorzystałam kryształki samoprzylepne w czterech kolorach, wykleiłam nimi pasek wielkością zbliżony do tego pierwszego.

Etap 3

Warstwa trzecia – używamy kuleczek przygotowanych z kolejnego koloru bibuły i przyklejamy do kartki.

Warstwa czwarta – teraz możecie wykazać się swoim talentem plastycznym. Wybieramy kredki bądź pisaki z dużym arsenałem kolorystycznym. U mnie poszły w ruch trójkątne kredki, którymi narysowałam wiosenne kwiatki.

Etap 4

Warstwa piąta – czas na kolejny kolor bibuły, powstaje pomarańczowy pasek na jaju.

Etap 5

Warstwa szósta – wykorzystujemy błyszczące konfetti w tubkach. Na początek smarujemy kartkę klejem, a następnie wyrzucamy na nią konfetti: ja wybrałam gwiazdki i serduszka.

Całość możemy docisnąć dłonią, żeby dobrze przykleiły się do kartki.

Etap 6

Warstwa siódma – czas na ostatnie kuleczki, przyklejamy je na pozostałe wolne miejsce na jajku.

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon