25 marca 2020

Jeansowe serduszko w kolorowe, magiczne kwiatki

90 minut bez czasu schnięcia farby Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Do lata jeszcze daleko, na kolorowe kwiaty, które zakwitną w naszych przydomowych ogródkach, parkach, na tarasach, balkonach, polanach, łąkach musimy jeszcze trochę poczekać. Dlatego zapraszam do zabawy plastycznej, której efektem będzie serduszko w kolorowe kwiaty.

Do wykonania serca potrzebne będą:

Etap 1

Na kartce rysujemy flamastrem serce, następnie wycinamy je, przykładamy do dżinsu, odrysowujemy i wycinamy. Potrzebne nam będą dwa serca tej samej wielkości.

Etap 2

Na obu sercach malujemy farbami do tkanin kolorowe, bajkowe kwiaty. Tworzymy własną kompozycję łąki, im bardziej kolorowa, bogata w szczegóły – tym lepiej. Po namalowaniu kwiatów musimy poczekać aż farba wyschnie (moje kwiatki schły przez całą noc).

Etap 3

Po wyschnięciu farb składamy równo serduszka i zszywamy je starannie prostym ściegiem (fastrygujemy). Zszywamy do momentu, aż powstanie otwór przez który wypełniamy serce woreczkami. do środka serca wkładamy tyle woreczków, żeby było dość pękate, i zaszywamy do końca.

Etap 4

Kolorową tasiemkę zawiązujemy w ten sposób (wiążąc supełek), żeby powstała zawieszka, następnie przy supełku zawiązujemy kokardę. Tasiemkę z zawieszką i kokardą przyszywamy do serduszka – i ozdoba gotowa. Własnoręcznie wykonane serduszko w kolorowe kwiaty możemy powiesić na gałce od szuflady, szafki, na kluczu przy drzwiach, na półce, ścianie, łóżku, lampie…

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon