Lubicie robić rzeczy z recyklingu? Niekiedy można bardzo ciekawie wykorzystać niepotrzebne opakowania. Dziś z naszym tutorialem powędrujemy do kurnika i zrobimy z rolki po ręczniki papierowym jej mieszkańca – KURĘ.
Co będzie potrzebne:
- rolka po ręczniku papierowym
- farby tempery Carioca w trzech kolorach: żółta, biała, czerwona
- kubek niekapek Fiorello
- kolorowe kartki z bloku technicznego Fiorello
- ruchome oczka Fiorello
- nożyczki zwierzaki Fiorello
- klej uniwersalny w płynie Amos
- pędzelki Fiorello
- taśma dwustronna Grand
- czarny flamaster Carioca

Etap 1
Rolka po ręczniku papierowym posłuży nam za korpus kury. Całość malujemy biała farbą i czekamy do wyschnięcia.

Etap 2
Na białej kartce odbijamy dłoń dziecka. Zaznaczamy kontury i malujemy na czerwono – to będzie grzebień.

Etap 3
rysujemy pozostałe elementy kury, czyli nóżki, dziób i dzwonki (to czerwone fałdy skóry pod dziobem). Malujemy je na kolory odpowiadające w rzeczywistości kolorom kury… albo zupełnie fantazyjnie.

Etap 4
Wcześniej przygotowane elementy wycinamy. Po użyciu kleju uniwersalnego AMOS przyklejamy je w odpowiednich miejscach. Grzebień mocujemy, wsuwając go w pionowe nacięcia w górnej części pomalowanej rolki. Dodajemy również ruchome oczka. My narysowaliśmy też rzęsy – nasza kura jest nieco zaskoczona 🙂

Etap 5
Z kolorowych kartek wycinamy paski o szerokości około 3 cm, lekko podwijamy je z jednej strony za pomocą nożyczek.

Etap 6
Przy użyciu taśmy dwustronnej mocujemy przygotowane paski z tyłu korpusu. Ogon gotowy!

Propozycję zabawy przygotowała Emilia