21 marca 2020

Wiosenna girlanda

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wiosenny klimat coraz mocniej czuć w powietrzu, a wnętrza mieszkań nabierają więcej kolorów. Pokój naszych dzieci możemy również dostosować do tej pory roku. Zazwyczaj mówiąc o girlandzie wyobrażamy sobie przyjęcie urodzinowe, ale oprócz urodzin możemy również celebrować pory roku i pokazywać dzieciom to, co się z nimi kojarzy.

Dziś szybki tutorial – jak zrobić wiosenną girlandę.

Co potrzebujemy:

Etap 1

Razem z dzieckiem wymyślamy to, co kojarzy nam się z wiosną, a później te myśli przenosimy na kartkę. Opowiem Wam o naszych wiosennych elementach.

Zaczynamy od motylka: szkicujemy go na papierze i obrysowujemy ciemnym pisakiem, następnie wybieramy ulubione kredki czy pisaki i kolorujemy go. Wycinamy kształt, zostawiając niewielkie dodatkowe pole u góry, aby zrobić dwie dziurki – najłatwiej dziurkaczem. Jeżeli chcecie dodatkowo wzmocnić zawieszki, możecie przed dziurkowaniem nakleić z obu stron kawałek przezroczystej taśmy biurowej.

Etap 2

Kolejne skojarzenia to kwiatki: u nas będą trzy w różnych kolorach. Wycinamy je tak samo jak wcześniej opisanego motyla.

Etap 3

aby motylek nie czuł się zbyt samotnie, musi mieć towarzystwo – zrobimy dla niego czerwoną biedronkę.

Etap 4

Wszystkie zrobione rysunki nawlekamy na sznurek czy włóczkę i gotową girlandę możemy powiesić na ścianie.

W zależności od tego, ile macie miejsca na ścianie, przygotowujecie odpowiednią ilość rysunków. Teraz majowa łąka zamieszkała w Waszym pokoju!

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon