Wielkanocne witraże z farbami Amos Glass Deco

ok 30 min (rysowanie konturów, wypełnianie kolorem), całość: ok 1 dzień (wysychanie farby)
three

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami… Zamiast kupować gotowe dekoracje, możecie stworzyć je sami dzięki farbkom do szkła AMOS Glass Deco. Dekoracje w formie witrażowych naklejek na szybę z łatwością zdejmiecie po Wielkanocy i… zrobicie od razu nowe!

 

Do wykonania takich naklejek potrzebne Wam będą jedynie:

  • farby witrażowe AMOS Glass Deco (w zestawie folia potrzebna do pracy)
  • kartka z wzorem wielkanocnym

 

Etap 1

Zaczynamy od wybrania wzoru wielkanocnego. Możemy wydrukować kolorowankę z internetu lub po prostu stworzyć własny niepowtarzalny wzór. Ja zdecydowałam się na kurczaka, zajączka, jajo wielkanocne i trzy mniejsze jajeczka w trawie, dodatkowo narysowałam jeszcze drobne kwiatki.

 

 

Etap 2

W zestawie farb dostępna jest folia, którą kładziemy na kartkę z szablonem. Żeby się nie przesuwała, możemy podkleić klejem w sztyfcie Amos, który również jest dołączony do zestawu, lub przyczepić spinaczem. Najpierw rysujemy kontury wzoru, używając do tego czarnej farbki konturowej.

 

 

Etap 3

Gdy farba wyschnie (po ok. godzinie), możemy wypełniać już kontury innymi kolorami. Trzeba pamiętać, że farbki po wyschnięciu zmieniają nieco odcień, stają się bardziej intensywne, np. ciemnoróżowy zmienia się w czerwony! Będą błyszczące i lekko przejrzyste.

 

 

Etap 4

Odkładamy pracę w bezpieczne miejsce do wyschnięcia. Czas jest nieco dłuższy niż w przypadku konturów, zależny od grubości warstwy farby; najlepiej poczekać do 12 godzin, żeby mieć pewność, że farbka dobrze wyschła i nasz wzór odklei się bez problemu. Po tym czasie możemy delikatnie odkleić je z folii i przenieść na szybę. Naklejkami możemy ozdobić również inne powierzchnie szklane czy ceramiczne, np. słoik czy wazon. Naklejki bez problemu schodzą z szyby i nie pozostawiają na niej śladów!

 

 

Jest to uniwersalna zabawa dla dzieci, zarówno w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. 3-letnie dzieci mogą samodzielnie wypełniać wzory farbami, a te starsze same tworzyć wzory. Udanej zabawy!

 

Magdalena

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!