9 kwietnia 2020

Wielkanocne witraże z farbami Amos Glass Deco

ok. 1 dzień (wysychanie farby) Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami… Zamiast kupować gotowe dekoracje, możecie stworzyć je sami dzięki farbkom do szkła AMOS Glass Deco. Dekoracje w formie witrażowych naklejek na szybę z łatwością zdejmiecie po Wielkanocy i… zrobicie od razu nowe!

Do wykonania takich naklejek potrzebne Wam będą jedynie:

Etap 1

Zaczynamy od wybrania wzoru wielkanocnego. Możemy wydrukować kolorowankę z internetu lub po prostu stworzyć własny niepowtarzalny wzór. Ja zdecydowałam się na kurczaka, zajączka, jajo wielkanocne i trzy mniejsze jajeczka w trawie, dodatkowo narysowałam jeszcze drobne kwiatki.

Etap 2

W zestawie farb dostępna jest folia, którą kładziemy na kartkę z szablonem. Żeby się nie przesuwała, możemy podkleić klejem w sztyfcie Amos, który również jest dołączony do zestawu, lub przyczepić spinaczem. Najpierw rysujemy kontury wzoru, używając do tego czarnej farbki konturowej.

Etap 3

Gdy farba wyschnie (po ok. godzinie), możemy wypełniać już kontury innymi kolorami. Trzeba pamiętać, że farbki po wyschnięciu zmieniają nieco odcień, stają się bardziej intensywne, np. ciemnoróżowy zmienia się w czerwony! Będą błyszczące i lekko przejrzyste.

Etap 4

Odkładamy pracę w bezpieczne miejsce do wyschnięcia. Czas jest nieco dłuższy niż w przypadku konturów, zależny od grubości warstwy farby; najlepiej poczekać do 12 godzin, żeby mieć pewność, że farbka dobrze wyschła i nasz wzór odklei się bez problemu. Po tym czasie możemy delikatnie odkleić je z folii i przenieść na szybę. Naklejkami możemy ozdobić również inne powierzchnie szklane czy ceramiczne, np. słoik czy wazon. Naklejki bez problemu schodzą z szyby i nie pozostawiają na niej śladów!

Jest to uniwersalna zabawa dla dzieci, zarówno w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. 3-letnie dzieci mogą samodzielnie wypełniać wzory farbami, a te starsze same tworzyć wzory. Udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon