18 września 2021

Wieża Eiffla – wspomnienie z wakacji

około 60 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zabieram was dzisiaj do Paryża – stolicy Francji, kolorowego miasta nad Sekwaną. Spośród niezliczonej ilości atrakcji, które oferuje to magiczne miejsce, na szczególną uwagę zasługuje wieża Eiffla, najbardziej rozpoznawalna budowla na świecie. Zwiedzając Paryż nie sposób jej nie odwiedzić. Ta gigantyczna wieża ze stali ma 324 m wysokości i jest główną atrakcją turystyczną miasta. Widok z trzech platform widokowych wieży robi ogromne wrażenie, szczególnie z tej znajdującej się na samej górze. Na najniższą platformę można dostać się schodami, na pozostałe wjedziemy windami. Jeśli chcecie wykonać prostą pracę plastyczną przedstawiającą tę charakterystyczną budowlę, zapraszam do wspólnej zabawy.


Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Na kartce z bloku malarskiego Art Deco A3 wykonaj tło – zamaluj kartkę farbami plakatowymi, większą część kartki kolorem niebieskim, mniejszą kolorem zielonym.

Etap II

Narysuj na kartce A4 prostą schematyczną wieżę, przypominającą swoim kształtem wielką literę A. Zadanie to nie jest trudne do wykonania, ale jeśli chcesz, możesz skorzystać z szablonu przygotowanego przeze mnie ściągając go stąd Wieza Eiffla. Wytnij nożyczkami wieżę. Po dokładnym wyschnięciu farby połóż na kartce wycięty szablon wieży i odrysuj go delikatnie ołówkiem.

Etap III

Na odrysowanym konturze ułóż konstrukcję z papierowych słomek do picia. Potnij je nożyczkami na odpowiednie odcinki (przyłóż słomkę do narysowanego odcinka i przetnij ją, tak żeby miała taką samą długość). Na dolnej części wieży, mającej kształt łuku, poukładaj krótkie kawałki słomki. Wszystkie elementy przyklej do kartki klejem introligatorskim. Wnętrze konstrukcji wieży wypełnij dodatkowymi słomkami w innym kolorze – przytnij je na małe odcinki i również przyklej klejem introligatorskim.

Etap IV

W górnej części kartki narysuj ołówkiem chmury i okrągłe słońce. Z własnoręcznie wykonanych wycinanek w kolorach: żółtym, pomarańczowym i czerwonym powydzieraj małe kawałeczki i wyklej nimi słońce – posmaruj klejem biurowym środek narysowanego słońca i przyklej powydzierane wycinanki. Narysowane chmury wyklej wydzieranką z białej bibuły marszczonej.

Etap V

W dolnej części kartki narysuj koła, trójkąty – korony drzew, ich środki wyklej wydzierankami z wycinanek w odcieniach zieleni, żółci i czerwieni (w ten sam sposób jak chmury i słońce). Pnie drzew wykonaj ze słomek, przytnij je na odpowiednią długość i przyklej klejem introligatorskim.
Kolorowymi pastelami obrysuj kontury: słońca, chmur i drzew. Narysuj na rurkach czarne linie podkreślające kształt wieży i drzew.

Praca gotowa.
W podobny sposób możesz przedstawić swoje własne wakacyjne wspomnienie z pobytu – w lesie, nad morzem, na wsi, w mieście…
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon