8 marca 2023

Wiosenna wróżka wyklejanka

90 min. Poziom trudności: 4/5
5 2 votes
Ocena publikacji

Opowiem Wam dzisiaj bajeczkę. W lesie, blisko mojego domu, zamieszkała wiosenna wróżka, która ma niezwykłą moc, potrafi malować na kolorowo świat, budzić do życia śpiącą przyrodę. Spotkałam ją ostatnio na leśnej dróżce: ubrana w zieloną sukienkę, wędrowała podskakując wesoło, śpiewała razem z ptakami i czarowała, dekorowała szary świat pierwszymi zielonymi listkami i kolorowymi kwiatkami… Ale czy to wydarzyło się naprawdę, czy tylko mi się przyśniło?… Spróbujmy wspólnie wykonać tę bajkową, wiosenną panienkę. Zapraszam do wspólnej zabawy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od wykonania tła: pomaluj folię bąbelkową niebieską farbką plakatową i wykonaj nią pieczątki na kartce z bloku artystycznego Art Deco A3. Pokryj pieczątkami całą kartkę i pozostaw do wyschnięcia.

Etap II

Odrysuj ołówkiem na tekturze szablon głowy w kształcie koła i dwa razy szablon tułowia w kształcie półkola, a następnie wytnij nożyczkami. Na wyschniętej kartce przylej klejem uniwersalnym głowę i jedną część tułowia, następnie posmaruj dolny brzeg tułowia klejem uniwersalnym i przyklej zieloną bibułę o długości około 20 cm, mocno ja marszcząc. Teraz posmaruj dokładnie cały tułów klejem uniwersalnym i przyklej na nim drugi taki sam element wycięty z tektury.

Etap III

Z zielonej bibuły zrób sznureczki: odetnij z bibuły pasek o szerokości około 3 cm i poprzecinaj na kawałki o długości około 20 cm. Paski poskręcaj ciasno, tak żeby powstały sznureczki. Posmaruj górną część tekturowego kola – głowy i doklej zielone sznureczki – włosy wróżki. Po wyschnięciu kleju zapleć włosy wróżki w warkoczyki, zwiąż jaśniejszymi sznureczkami i przyklej do kartki. Narysuj lub odrysuj od szablonu na tekturze trójkątną czapkę i dwa buciki, wytnij odrysowane elementy. Czapeczkę przyklej klejem uniwersalnym.

Etap IV

Zielone paski z bibuły o szerokości około 1,5 cm oraz żółte o szerokości 1 cm sklej ze sobą klejem biurowym. Z zielonych pasków zrób rękawy sukienki, z żółtych nogi – przyklejając je klejem biurowym. Przyklej też tekturowe buciki.

Etap V

Zielonymi kredkami pomaluj czapkę, tekturową część sukienki i buciki. Przyklej klejem uniwersalnym pomponik na czapce i kilka pomponików na sukience w miejscu guzików. Następnie przyklej ruchome oczka, wytnij uśmiech, trójkątny nosek i przyklej klejem biurowym. Na kolorowych kartkach z bloku technicznego narysuj lub odrysuj od szablonów małe i duże kwiatki, a następnie wytnij je. Z zielonej kartki wytnij cieniutkie paski – łodygi i listki. Mniejsze kwiatki przyklej klejem uniwersalnym na sukience, na nich przyklej pomponiki.

Etap VI

Po obu stronach Wiosennej Wróżki przyklej klejem biurowym kwiaty, łodygi i listki, przyklej też po jednym dużym kwiatku na wysokości dłoni i zaokrąglone łodygi, na każdym kwiatku przyklej pomponik. Zielone kartki potnij na spiczaste listki trawy i przyklej je klejem biurowym w dolnej części kartki. Narysuj lub odrysuj od szablonu na czarnej kartce dwa ptaszki, kolorowe skrzydełka i trójkątne dzióbki, a następnie wytnij. Przyklej ptaszki na głowie wróżki. Narysuj lub odrysuj od szablonu dwie dłonie w kształcie półkola, kredką narysuj kreski imitujące palce i przyklej je przy rękawach, tak jakby wróżka trzymała w swoich dłoniach kwiaty.

Etap VII

Kredkami dorysuj detale – żyłki na listkach, kontury płatków i zielone kwiatki w trawie.

Wiosenna wróżka gotowa, wędruje przez świat i czaruje.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon