9 marca 2023

Biedronka matematyczna

ok. 30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

12 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matematyki, choć biorąc pod uwagę fakt, że matematyka to Królowa Nauk, powinniśmy obchodzić go codziennie! Naukę dodawania oraz odejmowania może nam uprzyjemnić pomoc DIY z kartonu, bardzo prosta i szybka w wykonaniu, wielokrotnego użytku dzięki zastosowaniu taśmy klejącej oraz mazaków zmywalnych.

Do jej wykonania potrzebne nam będą:


Etap 1

Wycinamy z kolorowego papieru kształt kwiatka, wnętrze oraz łodygę z listkiem. Rysujemy uśmiech, naklejamy oczka ruchome.

Etap 2

Rysujemy na kartonie kwadraty do równań oraz podziałkę z liczbami. Naklejamy przezroczystą taśmę na „puste” równania.


Etap 3

Umieszczamy drucik na łodydze, przeplatając go z tyłu kartonu (robimy wcześniej otwory). Naklejamy kwiatka na karton przy podziałce z liczbami.

Etap 4

Wycinamy kształt malutkiej biedronki, dorysowujemy szczegóły markerem, naklejamy ruchome oczka, przyklejamy do niej kawałek drucika, który umieszczamy na druciku-łodydze, tak by biedroneczka była ruchoma (i mogła się poruszać w górę i w dół).

Zasady zabawy

Mazakiem zmywalnym piszemy równanie matematyczne, np. 4+6=? Biedroneczka porusza się po łodydze o 4 do przodu, a następnie o 6, dzięki temu mamy wynik równania: 10. Następnie z łatwością możemy zmazać liczby i napisać nowe równanie. Możemy dalej dodawać i odejmować, a zakres liczb zależy od umiejętności dziecka!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon