11 marca 2023

Woda – cykl Spotkanie z żywiołami

90 min. Poziom trudności: 4/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Po spotkaniu z ogniem pora na kolejną pracę z tego cyklu – wodę. Wszyscy wiemy, jak ważną rolę pełni woda na naszej planecie: bez niej nie byłoby życia na Ziemi, jest symbolem odrodzenia, kojarzy się z morzem, jeziorami, rzekami, z deszczem i śniegiem, lodem. Jest nieprzewidywalna, raz opada, innym razem wzbiera, raz jest łagodna, jakby uśpiona, innym razem wzburzona i groźna jak ludzkie emocje. Zapraszam Was dzisiaj do wykonania kolejnej pracy z cyklu Spotkanie z żywiołami. Bohaterką dzisiejszej pacy plastycznej jest – woda.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Kolejne etapy wykonania pracy:

Etap I

Skorzystaj z przygotowanego przeze mnie szablonu, w pierwszej kolejności wytnij i odrysuj na tekturze dwie najważniejsze części pracy – twarz i podstawkę (narysowane grubszą kreską). Następnie wytnij te elementy i zrób nacięcia zaznaczone na nich; wsuwając nacięcie w nacięcie, będzie można postawić pracę. Ołówkiem odtwórz narysowane na szablonie cienką linią kontury twarzy i pofalowanych włosów.

Etap II

Farbami plakatowymi w kolorach: błękitnym, granatowym i białym pomaluj wycięte elementy. Twarz jaśniejszym kolorem, bluzkę i włosy ciemniejszym, białym kolorem pomaluj kontury fal. Pobaw się kolorami i spróbuj stworzyć różne odcienie niebieskiego, czyli nieba odbijającego się w przezroczystej przecież wodzie.

Etap III

Po wyschnięciu farby przyklej ruchome oczka z niebieskimi powiekami. Wytnij z niebieskiej kartki trójkątny nosek, uśmiech, brwi i przyklej je klejem biurowym do twarzy. Klejem uniwersalnym przyklej małe niebieskie koraliki – pomponiki. Białą kredką i kredkami w odcieniach koloru niebieskiego dorysuj fale (zawijasy) oraz policzki.

Etap IV

Z jasnoniebieskiej kartki wytnij chmurki i krople deszczu, następnie przyklej je klejem biurowym na głowie, poniżej przyklej krople deszczu. Na kolorowych kartkach narysuj lub odrysuj od szablonów – rybkę, łódeczkę z żaglem, łabędzia i kwiatek, a następnie wytnij i przyklej klejem biurowym w wybranych miejscach, np. na bluzce i włosach. Kredkami dorysuj przyklejonym elementom brakujące detale.

Etap V

Teraz kolej na połączenie ze sobą wykonanych części czyli wsunięcie nacięcia w pracy w nacięcie w podstawce. Woda z falami włosów, z wianuszkiem z chmur – gotowa.

Poprzednią pracę z Cyklu Spotkanie z Żywiołami możecie znaleźć tutaj

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon