16 sierpnia 2022

Wróbelki

60 min. Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Lato w pełni, przydomowe ogrody pełne są kolorowych kwiatów i warzyw, na polach dojrzewają zboża, w sadach w promieniach sierpniowego słońca błyszczą jeszcze ostatnie, czerwone kuleczki wiśni, a już dojrzewają kolejne owoce – jabłka, śliwki, gruszki… Okazuje się, że nie tylko my mamy ochotę na te wspaniałe dary natury. Owady, ślimaki, ptaki chętnie zjadają listki, kwiatki, owoce, nasionka… My niekoniecznie jesteśmy z tego zadowoleni. Jeśli chcecie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą gromadkę głodnych wróbli, to zapraszam do wspólnej zabawy. Te wszędobylskie ptaszki przylatują do sadu, siadają na płocie, na gałązkach drzew, a nawet na rozciągniętej między drzewami lince do suszenia bielizny i czekają cierpliwie kiedy będzie można posmakować ostatnich w tym roku, ukrytych między listkami, błyszczących w słońcu, smacznych wiśniowych kuleczek.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap 1

Pracę rozpocznij od przygotowania szablonu (możesz wydrukować ten przygotowany przez nas). Zrób nożyczkami dziurki w narysowanych na szablonie ptaszkach, a następnie wytnij je ostrożnie, tak żeby w kartce powstały otwory w kształcie ptaszków. Tak wykonany szablon połóż na kartce z bloku malarskiego Art Deco i zepnij ze sobą klamerkami, tak żeby kartka i szablon nie rozsuwały się.

Etap 2

Na paletę wylej z pojemników troszeczkę tempery w kolorze czarnym i białym, pędzelkiem połącz kolory i wymieszaj, tak żeby powstał kolor szary. Małą gąbkę (odciętą nożyczkami od gąbki do mycia naczyń) zanurz w powstałej szarej farbie, a następnie dotykając nią delikatnie wycięte otwory w szablonie, zamaluj dokładnie wszystkie ptaszki. Pozostaw pomalowane wróbelki do wyschnięcia.

Etap 3

Po wyschnięciu farby odepnij klamerki i ściągnij z kartki szablon. Na powstałych ptaszkach narysuj czarną i brązową kredką skrzydełka, piórka na brzuszkach i głowach oraz dzióbki. Klejem uniwersalnym przyklej wróbelkom małe oczka.

Etap 4

Niebieską akwarelą pomaluj na kartce tło. Podłużne listki (od strony bardziej unerwionej) pomaluj zieloną temperą i odciśnij je w górnej i dolnej części kartki, tak jakby ptaszki były otoczone gałązkami z listkami.

Etap 5

Pomiędzy listkami przyklej klejem uniwersalnym czerwone pomponiki – wiśnie. Brązową i czarną kredką dorysuj wiśniom „ogonki”.

Etap 6

Dziurkaczem zrób dwie dziurki na brzegach kartki z jej prawej i lewej strony, na wysokości ptasich ogonków. Przełóż jutowy sznurek przez wykonane w kartce dziurki i zawiąż na obu końcach kokardki, tak żeby sznurek był lekko naciągnięty i sprawiał wrażenie jakby ptaszki na nim siedziały. Do sznurka przypnij kilka małych klamerek.

Praca gotowa – wróbelki czekają na ostatnią tym roku wiśniową ucztę.

Życzę udanej zabawy.

Możesz sprawdzić również inną wróbelkową zabawę tutaj.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon