14 kwietnia 2020

Wydrapywanka: Tajemniczy kolorowy obrazek

1etap-20minut, 2etap-10-20 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

To świetny pomysł na ciekawą pracę, której efekt może być naprawdę zaskakujący. Tak naprawdę niewiele potrzeba do jej wykonania. Jest to fajna aktywność nawet dla malutkich dzieci, które z ciekawością odkryją co się kryje pod czarną farbą.

Do wykonania pracy potrzebne nam będą:

Etap 1

Rysujemy kredkami kolorowy obrazek na kartce, im więcej kolorów, tym lepiej. Cała kartka musi być pokryta kredkami. Może to być coś konkretnego lub zupełna abstrakcja, ważne żeby było kolorowo :). Możemy zrobić to z dzieckiem, ale też dorosły może zrobić taką niespodziankę dziecku.

Etap 2

Malujemy całą kartkę czarną farbę plakatową. Czekamy aż wyschnie. Ważne, żeby farba była mocno kryjąca, szczególnie że musimy pokryć nią bardzo mocne kolory. Przy tym malowaniu nie używamy wody do rozcieńczania farby.

Etap 3

Gdy kartka jest już sucha, możemy zabrać się za nasze wiekopomne dzieło 🙂 Możemy użyć wykałaczki lub innego ostro zakończonego na narzędzia (oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa). Dziecko może odkryć obrazek, który ukrył się pod farbą, lub narysować coś zupełnie innego 🙂 To świetna zabawa dla całej rodziny!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon