Wydrapywanka: Tajemniczy kolorowy obrazek

1etap-20minut, 2etap-10-20 minut
two

To świetny pomysł na ciekawą pracę, której efekt może być naprawdę zaskakujący. Tak naprawdę niewiele potrzeba do jej wykonania. Jest to fajna aktywność nawet dla malutkich dzieci, które z ciekawością odkryją co się kryje pod czarną farbą.

 

Do wykonania pracy potrzebne nam będą:

  • kartka  z bloku technicznego
  • kredki pastelowe Colorix
  • czarna farba plakatowa
  • pędzelek
  • wykałaczka lub zaostrzony patyczek

Etap 1

Rysujemy kredkami kolorowy obrazek na kartce, im więcej kolorów, tym lepiej. Cała kartka musi być pokryta kredkami. Może to być coś konkretnego lub zupełna abstrakcja, ważne żeby było kolorowo :). Możemy zrobić to z dzieckiem, ale też dorosły może zrobić taką niespodziankę dziecku.

Etap 2

Malujemy całą kartkę czarną farbę plakatową. Czekamy aż wyschnie. Ważne, żeby farba była mocno kryjąca, szczególnie że musimy pokryć nią bardzo mocne kolory. Przy tym malowaniu nie używamy wody do rozcieńczania farby.

Etap 3

Gdy kartka jest już sucha, możemy zabrać się za nasze wiekopomne dzieło 🙂 Możemy użyć wykałaczki lub innego ostro zakończonego na narzędzia (oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa). Dziecko może odkryć obrazek, który ukrył się pod farbą, lub narysować coś zupełnie innego 🙂 To świetna zabawa dla całej rodziny!

Magdalena

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!