2 lipca 2019

Papuga z odcisków rączek dziecka

20 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Klimat mamy prawdziwie tropikalny, żar leje się z nieba i do tego zaczęły się wakacje. Może więc czas wyruszyć statkiem w morze? I to nie byle statkiem, tylko okrętem pirackim. Na obsadzenie czekają wszystkie stanowiska: potrzeba kapitana lub kapitanki, sternika lub sterniczki i nawet posada kuka jest wciąż wolna. Gotowi do wypłynięcia? Tylko nie zapomnijcie o najważniejszym: papudze. Bo co to za piracki okręt bez papugi?

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Na kartkach odrysowujemy swoją dłoń, jakieś cztery do pięciu razy. Ponad to rysujemy jeszcze dość spory szkic głowy i tułowia papugi. Rysunek nie musi być skomplikowany, wystarczy uproszczona wersja.

Etap 2

Wycinamy wszystkie ręce i papugę. Możemy też zetrzeć gumką ołówek z krawędzi łapek i tułowia ptaszka. Dziób i miejsce na oko jeszcze zostawiamy.

Etap 3

Malujemy wszystkie części. Przy ptasiej głowie potrzeba będzie trochę precyzji, ale przy reszcie można poszaleć. Szczególnie trochę starszym polecam poeksperymentować. Możliwe sposoby opisałam kiedyś w tutorialu o akwarelowych sztuczkach link. Można uzyskać naprawdę fajne efekty, które uświetnią upierzenie. I przy okazji się pobawić.

Etap 4

Przed przejściem do tego etapu trzeba chwilę odczekać, aż malunki dobrze wyschną. Na szczęście w lecie powinno pójść szybko.

Bierzemy brokatowe flamastry i dodatkowo ozdabiamy prace. W końcu porządne pióra powinny choć trochę błyszczeć! Oczywiście, nie musicie ograniczać się kolorystycznie. Kierujcie się własnymi upodobaniami. 

Jeśli chcecie możecie w ogóle pominąć ten punkt przy niektórych częściach. Moja niebieska łapka podobała mi się na tyle, że postanowiłam nie upiększać jej dodatkowo.

Etap 5

Przyklejamy pomalowane i ozdobione rączki do korpusu papugi. Możecie najpierw poprzykładać trochę różne łapki w różnej kolejności i w różnych miejscach, żeby wybrać najlepsze ustawienie.

Etap 6

Przyklejamy samoprzylepne oczko i już gotowe! 

Teraz możemy zabrać papugę na pełną przygód piracką wyprawę!

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon