5 lipca 2019

Magiczna ramka

1 godzina Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jedną z bardziej intrygujących zagadek jest iluzja. Lubimy ją oglądać i w tym samym czasie zastanawiać się jak dana sztuczka została wykonana. Dzisiejszy projekt będzie związana właśnie z tym tematem, ponieważ stworzymy magiczną ramkę ! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poczuć się jak iluzjonista, to teraz macie wspaniałą okazję. Zapraszam do tutorialu!

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Jako, że nasza ramka składa się z kilku części, musimy najpierw odpowiednio ją zaprojektować. Zaczniemy jednak od początku: bierzemy białą kartkę i za pomocą linijki i ołówka rysujemy dwa prostokąty. Pierwszy o wymiarach 14 x 14 cm, a drugi 15 x 12 cm (w tym 1 cm paska wydzielonego z dłuższego boku, na rysunku: 14 cm +1cm). Przy kwadracie również wydzielamy paski bo obu stronach, każdy o szerokości ok. 6 mm. Gotowe elementy wycinamy.

Etap 2

Drugi zestaw  będziemy tworzyć na kolorowej kartce. Zaczniemy od wyrysowania ramki, której długość wynosi 14 cm, a szerokość 13,4 cm (tył), plus 12,8 cm (przód). W tylnej części wydzielamy dodatkowo z boku 6 milimetrowy pasek, a z przodu wyznaczamy grubość ramki (1 cm). Poniżej, na tej samej kartce rysujemy pasek o długości 12,8 cm i wysokości 2 cm. Ponownie jak przy pierwszym kroku, całość wycinamy, łącznie ze środkiem ramki.

Etap 3

Najtrudniejsze za nami. ? Teraz możemy zacząć składać wszystkie elementy ze sobą. Naszą zieloną ramkę zginamy na pół, łącznie z 6 milimetrowym paskiem, który zaginamy do środka. Sięgamy po biały kwadrat z pierwszego zestawu i również zaginamy oba boki do środka.

Etap 4

Białe zagięte boki smarujemy klejem i wklejamy w zieloną ramkę. Tył pozostawiamy niezaklejony. Na koniec ponownie smarujemy cienki zielony pasek i zamykamy okienko. Tym sposobem udało nam się stworzyć ramkę z dodatkową, tylną, ukrytą kieszonką.

Etap 5

Został nam jeszcze jeden biały prostokąt. Na nim tworzymy dowolny obrazek i kolorujemy flamastrami i kredkami. Pamiętajcie przy tym, aby kolory były dość wyraziste.

Etap 6

Z folii wycinamy prostokąt o takich samych wymiarach jak ten, na którym tworzyliśmy obrazek. Następnie gotowy kawałek przykładamy do białej kartki, nakładamy na górę zielony pasek złożony na pół i zszywamy najlepiej w dwóch miejscach.

Etap 7

Ostatni krok to obrysowanie na folii wszystkich konturów obrazka za pomocą markera. Chwilę odczekujemy aż wyschnie i całość wsuwamy do ramki. Część papierową w tylną kieszonkę ramki, a część foliową w przednią. 

Wystarczy już tylko przesunąć ruchomy element w górę lub w dół i na własne oczy oglądać jak „dzieje się magia”.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon