7 lipca 2019

Kosmiczna rakieta

40 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czy ktoś z Was marzył kiedyś o podróży w kosmos? Przebywanie w nieskończonej czarnej przestrzeni, lądowanie na księżycu lub też odkrywanie nowych planet.  Myślę, że każdy z nas choć raz zastanawiał się jak to jest być astronautą. Dziś nasza twórczość będzie zainspirowana właśnie tą tematyką. A dokładnie, będziemy mogli poczuć się jak inżynierowie i skonstruować własną kosmiczną rakietę, której zadaniem będzie polecieć jak najwyżej się da. Zapraszam do pracy.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Zanim wybudujemy naszą rakietę, musimy najpierw ją zaprojektować. Dlatego sięgamy po ołówek i szkicujemy na kartce nasz kosmiczny projekt. Dobrze jest przy tym wspomóc się linijką, aby rakieta wyszła w miarę symetryczna. Na koniec całość wycinamy.

Etap 2

Rakieta będzie miała dwie strony, dlatego możemy wspomóc się gotowym, wyciętym już elementem i odrysować drugą jej część. Pamiętajcie o szczegółach, które możecie wyrysować ołówkiem jeszcze przed kolorowaniem.

Etap 3

Kiedy jesteśmy zadowoleni ze szkicu, możemy przejść do nadania mu kolorów. Przy tym kroku, postanowiłam pobawić się zarówno kredkami jak i flamastrami.

Etap 4

Z naszej rakiety, a dokładniej z jej silników będą wydobywały się płomienie. Dlatego sięgam po marszczoną bibułę i wycinam cienkie paseczki w kolorach: żółtym, pomarańczowym i czerwonym.  

Etap 5

Pora na złożenie wszystkich elementów. Najpierw przyklejamy do jednej części rakiety ogniowe paseczki, po czym przykładamy drugą jej część. Pamiętajcie, aby kleju nie nakładać na sam dół, ponieważ tam będzie miejsce na słomkę.

Etap 6

Kiedy nasza rakieta już wyschnie, wystarczy tylko włożyć słomkę do środka od dołu i dmuchnąć tak, aby poleciała jak najwyżej.

I jak daleko udało Wam się dolecieć? Teraz pora na bicie kolejnych rekordów!

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon