9 lipca 2019

Okręt z papieru

25 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Macie już piracką papugę? Jeśli tak, to do wyruszenia po wielką przygodę brakuje Wam tylko okrętu. Dziś podpowiem jak zrobić go – w bardzo łatwy sposób. Zapraszam do zabawy!

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Z bloku bierzemy kartkę i przycinamy ją tak, by powstał kwadrat. Kwadrat składamy po przekątnych i rozkładamy.

Zaginamy jeden z rogów do środka, który wyznaczyły linie zgięcia przekątnych.

Odginamy róg na zewnątrz w odległości około dwóch centymetrów od linii poprzedniego zgięcia.Ten sam róg zaginamy z powrotem do linii pierwszego zagięcia.

Całą kartkę zginamy na pół tak jak na zdjęciu poniżej.

Teraz najtrudniejszy moment. Odwracamy orgiami dzióbkiem do góry i zaginamy kartkę mniej więcej po prostej, którą narysowałam ołówkiem przerywaną linią. Zginamy raz w jedną, raz w drugą stronę i wywijamy na zewnątrz do góry. I wreszcie widać statek, prawda?!

Etap 2

Kolorujemy statek kredkami. Możemy zrobić z niego okręt, albo wielki pasażerski wycieczkowiec, według uznania. Można też zostać przy piratach.

Etap 3

Odmierzamy odległość między najwyższym punktem okrętu i dziobem, a następnie zaznaczamy tę odległość na kartce. To będzie długość liny, na której będzie powieszona gala flagowa. 

Chcecie wiedzieć co to? Mówimy tak, kiedy dekorujemy statek lub okręt różnymi flagami, banderami i proporcami. Robi się to tylko w wyjątkowych okazjach lub wielkich świętach. Pierwszy rejs naszego statku to chyba wystarczający powód, prawda?!

Od zaznaczonej długości rysujemy ołówkiem odchodzące trójkąty i całość wycinamy. Trzeba tylko uważać, by nie przeciąć „liny” trzymającej bandery. Wyciętą galę kolorujemy i przyklejamy.

Etap 4

Prawie gotowe. Teraz tylko spryskujemy kadłub statku wodą i pędzelkiem poprawiamy rysunek tak, by stał się malunkiem. Gotowe!

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon