25 czerwca 2024

Żabka i deszczowa chmurka – praca plastyczna

około 60 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zapraszam Was dzisiaj do mojego letniego ogrodu po kolejną plastyczną inspirację. Ciemne chmury, które pojawiły się na niebie, nareszcie przyniosły długo oczekiwany deszcz. Krople jak magiczne perełki sprawiły, że spragnione wody rośliny wróciły do życia, spod rozłożystych omdlałych liści wyszły na trawę ślimaki i żabki, one wszystkie również czekały z utęsknieniem na deszcz. Bohaterką dzisiejszej zabawy plastycznej będzie właśnie zielona żabka, którą spotkałam w moim ogrodzie w deszczowy poranek. Jeśli macie ochotę na wspólną zabawę, to zaczynamy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:


Tworzymy wycinanki

Pracę rozpocznij od własnoręcznego wykonania wycinanek. Pomaluj farbami plakatowymi kartki z bloku rysunkowego: dwie kartki pomaluj zielonymi farbami (wymieszaj ze sobą jasną i ciemną barwę), na jednej kartce cienkimi pędzelkami namaluj kolorowe większe i mniejsze kółeczka.

Na dwóch kolejnych kartkach namaluj kolorowe szerokie pasy. Pozostaw kartki do wyschnięcia.

Malujemy i dmuchamy

W dolnej części kartki z bloku artystycznego Art Deco A3 niebieską akwarelą z dodatkiem wody namaluj chmurkę, następnie dmuchając na nią przez słomkę do picia wykonaj strużki padającego deszczu. Odwróć kartkę, by chmurka znalazła się w górnej części pracy.

Tworzymy żabkę

Do wykonania żabki wykorzystaj szablony, albo oczywiście możesz narysować ją na wycinance samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się użyć szablonów, wytnij je, odrysuj czarnym flamastrem lub ołówkiem (tułów, dwie przednie i dwie tylne łapki) na zielonej kartce z kolorowymi kółeczkami, a uśmiech żabki odrysuj na czerwonej wycinance. Wytnij wszystkie powstałe części pracy.

Wyklejamy pracę

Na kartce (pod deszczową chmurką) narysuj zielonymi kredkami drobne trawki.


Na narysowanej trawce ułóż żabkę i przyklej kolejne jej części klejem biurowym. Oczy żabki wykonaj z dwóch zielonych nakrętek, przyklej je do kartki za pomocą uniwersalnego kleju, posmaruj nim od spodu brzegi nakrętek, dociśnij do kartki i chwilę przytrzymaj.

 

Na nakrętkach przyklej duże ruchome oczka. Wytnij z zielonej kartki kilka szerokich listków trawy i przyklej klejem biurowym na trawce narysowanej kredkami.

Dekorujemy pracę

Na wybranych przez siebie kolorowych wycinankach odrysuj szablony kwiatów lub narysuj je samodzielnie.

Wytnij narysowane kwiatki. Przyklej je klejem biurowym po obu stronach żabki, w wybranych przez siebie miejscach.

Kończąc pracę przyklej na kwiatkach klejem uniwersalnym małe, kolorowe pomponiki.

Żabka – gotowa. Życzę przyjemnej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon