21 czerwca 2024

Wakacyjna poczta kwiatowa

około 90 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czy wiecie, co to jest poczta kwiatowa? Jeśli nie, to postaram się Wam to wytłumaczyć. Poczta kwiatowa to od pewnego czasu popularna usługa, którą mają w swojej ofercie niektóre kwiaciarnie. Jeśli chcemy podarować komuś kwiaty, a nie możemy zrobić tego osobiście, to mamy okazję skorzystać z tej właśnie oferty, wystarczy tylko przesłać informację do kwiaciarni – gdzie mają trafić kwiaty i jakie życzenia maja być do nich dołączone, a poczta kwiatowa dostarczy piękny bukiet pod wskazany adres. Zapraszam Was do stworzenia wakacyjnej poczty kwiatowej, czyli zielonego, ekologicznego małego autka, które wiezie bukiet kwiatów zerwanych w ogrodzie, z dedykacją – UDANYCH WAKACJI.

Do wykonania pracy potrzebne będą:


Przygotowujemy konstrukcję autka

Pracę rozpocznij od wycięcia szablonów – autka i kwiatów. Szablon autka odrysuj ołówkiem na średniej grubości tekturze (idealna jest z okładki bloku Art Deco) i wytnij starannie nożyczkami.

Tworzymy koła

Z dwóch tekturowych rolek powstaną koła autka. Na środku każdej rolki narysuj ołówkiem linie i natnij rolki po śladzie, tak żeby powstały nacięcia, w które zostanie wsunięta tekturowa kabina. Na tekturze postaw rolkę i obrysuj ją ołówkiem cztery razy, wytnij nożyczkami narysowane koła.

Następnie wsuń tekturową kabinę w nacięcia tekturowych rolek, postaw auto. Posmaruj klejem uniwersalnym brzegi dwóch rolek (tworzące kształtem koła) i przyklej do każdej jedno tekturowe koło. Powtórz tę czynność z drugiej strony rolek , zasłaniając w ten sposób otwory w rolkach.


Malowanie autka

Teraz pomaluj auto z obu stron zieloną temperą. Możesz zrobić to dwukrotnie, by kolor był intensywny. Pozostaw pracę do wyschnięcia. Ściągnij kabinę z rolek i czarnym flamastrem obrysuj kontury auta z obu stron.


Tworzymy kwiatową dekorację

Na kolorowych kartkach odrysuj od szablonów kwiatki, liście, szybki auta oraz trójkąt, do którego będzie umocowany bukiet. Wymienione elementy możesz narysować samodzielnie. Wytnij nożyczkami wszystkie części.


Zdobimy autko

Ozdób auto kwiatami, przyklej szybki, kilka małych kwiatów na kabinie oraz większe kwiaty na kołach – felgach. Na trójkącie ułóż bukiet i przyklej kompozycję klejem biurowym. Kredkami dorysuj różne elementy – łodygi, unerwienie listków, cień na szybkach itp., a bukiecik przyklej na dachu auta.

Jeśli chcesz, żeby auto wyglądało podobnie z drugiej strony, powtórz tę czynność i ozdób samochodzik w ten sam sposób. Na kwiatkach przyklej klejem uniwersalnym kolorowe małe pomponiki. Wsuń ponownie kabinę autka w nacięcia w tekturowych rolkach – w koła.

Wakacyjna poczta kwiatowa – gotowa!
Możesz jeszcze dołączyć do niej liścik z dedykacją, np. UDANYCH WAKACJI.
Życzę udanej zabawy i oczywiście cudownych wakacji.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon