26 stycznia 2023

Zimowy jeleń – obrazek wyklejanka

20 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zima w pełni i chociaż na dworze nie ma zbyt dużo śniegu, to noce nadal są długie, a dni krótkie. A jak już mowa o długich nocach, chcemy Wam dzisiaj pokazać jak wykonać prostą pracę – wyklejankę. Stworzymy obrazek z jeleniem na tle zimowego nieba i pełni księżyca.

Potrzebne materiały:

Etap 1

Z bloku kolorowego wyrywamy czarną kartkę i przygotowujemy suche pastele: wybieramy dwa odcienie tego samego koloru i biel. Mniej-więcej w połowie szerokości rysujemy białą pastelą koło i kolorujemy je całe. Wokół białej plamy rysujemy szerszy pierścień jaśniejszym z wybranych przez nas kolorów, a po nim drugi, ciemniejszy. Całość rozcieramy palcem, łącząc ze sobą kolory, ale pamiętajmy aby zacząć od środka i okrężnymi ruchami zataczać coraz większe kręgi na zewnątrz.

Etap 2

Drukujemy szablon jelenia i wycinamy kształty. Zachowujemy ścinki! Jelonka smarujemy klejem i przyklejamy na środku kartki, trochę poniżej białego kręgu. Aby stworzyć jelonkowi rogi, wykorzystamy pozostały z jego wycinania papier. Tniemy go na wąskie paski i przyklejamy do głowy; najpierw dwa dłuższe kawałki w kształt litery V, a następnie kilka krótszych, aby poroże nabrało gęstości.

Etap 3

Z białej kartki odrywamy pasek o szerokości takiej jak odległość między nogami jelonka a brzegiem całej pracy. Z pomocą kleju doklejamy pasek.

Etap 4

Ostatnim etapem będzie dorysowanie gwiazd żółtą pastelą; mogą to być tylko drobne kropeczki albo większe gwiazdy.

Praca gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon