10 lutego 2020

Zimowy obraz ,,Zaczarowane płatki śniegu”

ok. 90 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Domy, dróżki, rzeczka, kładka – wszystko jest w magicznych płatkach… W zimny lutowy dzień zapraszam do wykonania własnego zimowego obrazu zatytułowanego „Zaczarowane płatki śniegu”.

Do realizacji tego pomysłu potrzebne będą:

Etap 1

Pracę rozpoczynamy od namalowania farbami plakatowymi na dwóch kartkach z bloku technicznego kół, kółek, kółeczek różnej wielkości i w różnych zimowych barwach: niebieskim, szarym, fioletowym, różowym, granatowym, czarnym. Kolory możemy łączyć ze sobą, tak żeby uzyskać barwy o różnym nasyceniu, niech będą jaśniejsze, ciemniejsze, blade, wyraziste.

Etap 2

Pierwszą kartkę zamalowujemy w całości – kołami, kółkami, kółeczkami – tak żeby nie było widać na niej białych miejsc. Na drugiej malujemy kilka kół. Nie muszą być dokładne, przebijający gdzieniegdzie biały kolor sprawi, że praca będzie bardziej przestrzenna i dynamiczna.

Etap 3

Teraz potrzebna będzie nam wyobraźnia. Na wyschniętych kartkach rysujemy delikatnie ołówkiem płatki śniegu. Jeśli efekt nie będzie odpowiedni – możemy zetrzeć szkic gumką i narysować ponownie.

Etap 4

Następnie po śladzie ołówka rysujemy flamastrami w kolorze czarnym, niebieskim, granatowym, fioletowym, różowym lub korektorem.

Etap 5

Wycinamy pojedyncze śnieżynki z mniej zapełnionej kartki. Następnie z trzeciej kartki papieru technicznego wycinamy paski o szerokości ok. 1 cm i długości ok. 10 cm. Do każdej śnieżynki którą przykleimy do pierwszej kartki, potrzebne będą dwa paski, które sklejamy ze sobą pod kątem prostym i składamy w „harmonijkę”  (jak łańcuszek na choinkę), końcówki złożonych pasków sklejamy.

Etap 6

Sklejone ze sobą paski przyklejamy jednym końcem do kartki, a z drugiej strony przyklejamy wycięta śnieżynkę. W ten sposób możemy zamocować kilka śniegowych płatków; dzięki temu uzyskamy efekt pracy przestrzennej.

Gotowy „zimowy obraz” możemy przymocować do tablicy magnetycznej, na lodówkę, na tablicy korkowej lub zawiesić na sznurku za pomocą ozdobnych klamerek!

Udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon