17 lutego 2020

Zimowy pejzaż na kartce woskowanej świeczką

15 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Malowanie farbami z użyciem wosku to ciekawa technika pracy z popularnymi plakatówkami, świetnie sprawdzi się również przy wykonywaniu śnieżynek czy zimowego krajobrazu. Przygotowanie wymaga jednak dużego skupienia uwagi podczas rysowania za pomocą świeczek – czyli wosku. Starsze dzieci bez problemu poradzą sobie z zadaniem, natomiast dla młodszych można przygotować pracę –  niespodziankę, bo przecież nie wiadomo co może pojawić się na takiej kartce, gdy pokryjemy ją farbą.

Co będzie potrzebne:

Etap 1

Na białej kartce z bloku technicznego malujemy woskiem zimowy pejzaż: drzewa, padający śnieg oraz zmrożoną trawę (jeśli chcemy sobie nieco ułatwić zadanie, można wykorzystać świeczkę w innym kolorze niż biały,w tedy wosk będzie się odznaczać na kartce).

Etap 2

Pędzelek moczymy dosyć obficie w wodzie, następnie nabieramy odrobinę farby i malujemy po całej kartce. W miejscu, które pokryliśmy woskiem, farbka nie zabarwi kartki.

Etap 3

Gdy kartka wyschnie, brokatowym flamastrem dorysowujemy kolejne śnieżynki.

Etap 4

Klejem brokatowym rozświetlamy powstałe płatki śniegu oraz smarujemy nim trawę znajdującą się pod drzewami. Klej z brokatem możemy też rozprowadzać pędzelkiem, wtedy warto pamiętać o umyciu przyborów po zakończeniu pracy.

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon