8 listopada 2021

Zwierzątka leśne i inne pomysły na prace z jesiennych skarbów

ok. 40 minut (plus wysychanie kleju) Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Niedługo pożegnamy się z jesienią, choć niewątpliwie była piękna w tym roku. Co zrobić z darów jesieni, którymi nas tak hojnie obdarzyła? Możemy wykorzystać je do stworzenia uroczych zwierzątek leśnych z krążków drewnianych i liści albo… emocjonalnych kasztanów.


Do ich wykonania przydadzą nam się jedynie:

LISEK

Do pomalowania liska wykorzystujemy markery: pomarańczowy, biały oraz czarny. Odcinamy uszka liska z listka i również malujemy je na kolor pomarańczowy. Doklejamy oczka ruchome oraz uszka z tyłu.

SARENKA

Wykorzystujemy markery: złoty, czarny, biały oraz różowy. Odcinamy kształt uszek z listka i przyklejamy je z tyłu krążka.


MIŚ

Malujemy buzię misia używając markerów: czarnego i białego. Doklejamy oczka ruchome. Wycinamy z listka kształt uszu misia, kolorujemy je na czarno, doklejamy z tyłu krążka.

KASZTANY EMOCJE

Kasztany możemy wykorzystać do pokazania różnych emocji: radości, smutku, złości czy strachu. Możemy pokazywać je dziecku, a ono będzie je naśladować lub nazywać. A może w trudnej chwili zamiast mówić, pokaże nam swój nastrój w taki właśnie sposób?
Malujemy buźki również przy pomocy markerów akrylowych. To świetne nowe narzędzie: piszą po wielu powierzchniach, a nie mają nieprzyjemnego zapachu jak permanentne czy olejowe. Piękne, nasycone kolory są trwałe, a w pudełku znajdziecie też marker złoty i srebrny.


Mam nadzieję, że spodobał Wam się nasz pomysł na kreatywne spędzanie jesiennych wieczorów.


Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon