10 czerwca 2019

Kleje w sztyfcie – wygoda na co dzień

Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Klej w sztyfcie należy dziś do podstawowego wyposażenia każdego ucznia, większość z nas używa go też w domu i w biurze, bo jest wygodny, skuteczny i wydajny. 

Niektórzy rodzice pamiętają jeszcze czasy klejów szkolnych w tubce. No, taaak… Nie tylko ciężko było je dokładnie rozprowadzić, ale zasychały też w opakowaniu w najmniej spodziewanych momentach. Trudno się więc dziwić, dzisiejszej popularności sztyftów, chyba nikt nie ma wątpliwości, że to nieporównywalnie wygodniejsze rozwiązanie.

Dla dzieci – szczególnie tych młodszych – taki klej jest zdecydowanie najłatwiejszy w użyciu, wkład klejący łatwo się wykręca i wkręca, w dodatku bez problemu dociera w każde miejsce, które ma zostać pokryte klejem.

Z prezentowanych w naszych tutorialach klei w sztyfcie, zdecydowanie najpopularniejszy jest zielony klej Amos. To wysokiej jakości klej, który sprawdzi się nie tylko przy klejeniu różnego typu papieru, ale też fotografii, tektury czy tkanin. Jest nietoksyczny, bezbarwny, niebrudzący
i bezwonny. A jego wesołe, zielone opakowanie, od razu rzuca się w oczy.

Klej Amos nie wysycha i zachowuje swoje właściwości klejące przez okres co najmniej trzech lat, co jest gwarantowane przez producenta. Występuje w różnych wielkościach opakowań oraz w 8 gramowej wersji Magic (w granatowym opakowaniu). 

Na czym polega owa magiczność Magica? Na zmianie koloru! Klej jest niebieski, dzięki czemu bardzo łatwo jest go precyzyjnie nanieść na wybraną powierzchnię,  nie mając wątpliwości, czy wszędzie dotarł. I tu zaczyna się obiecana „magia”, gdyż kolor zanika w miarę wysychania i staje się niewidoczny, a estetyka klejonych nim prac nie odbiega od tych, klejonych zwykłym klejem bezbarwnym. 

Można go kupić również we wspólnym opakowaniu z podstawowym zielonym klejem Amos (AMOS blister 22g x 2 szt. + 8 g Magic).

Warto wspomnieć też  o Kleju w sztyfcie „K” Grand. Ten przeznaczony do papieru i tektury klej posiada dobre właściwości klejące, jest bezbarwny, niebrudzący (zmywalny wodą) i oczywiście zgodny z wymaganiami UE. Występuje w wersji 36g, 18g i 9g, o szerokości klejenia odpowiednio: 22, 18 i 13 mm.

Poniżej znajdziecie wiele propozycji na wykorzystanie kleju w sztyfcie:

Propozycję przygotowała Felicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon