12 czerwca 2019

Okno na ocean

30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Z nieba leje się żar, i każdy myśli już tylko o wakacjach. Może więc morski temat dla ochłody? Będzie dużo wody, stworzenia żyjące w morskich głębinach, a może i trochę chmur. Zainteresowani?

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Bierzemy kartkę papieru i zaginamy jej dwie przeciwległe krawędzie około centymetra od brzegu. Moją kartkę wcześniej ucięłam tak, by miała wymiary bardziej zbliżone do kwadratu, ale nie jest to konieczne.

Etap 2

Szkicujemy ocean. Większość pracy powinno przedstawiać to, co pod wodą. Efekt będzie jednak ciekawszy, jeśli pokażemy choć kawałek nieba. Nie można zapomnieć o wodorostach, a może i kawałku dna. Kiedy szkic będzie gotowy, przechodzimy do malowania.

Etap 3

Kiedy ocean będzie sechł, zajmiemy się morską fauną. Na drugiej kartce rysujemy podwodne stworzenia. Możemy zrobić żółwia, rybki lub ośmiornicę. Jeśli chcecie, znajdzie się miejsce nawet dla syrenki.

Gotowe rysunki pokrywamy farbą, a później brokatem w żelu. W końcu mokre rzeczy się mienią zupełnie jak brokat, prawda?

Etap 4

Wracamy do oceanu. Jeśli farba wyschła, łapiemy za nożyczki. Nacinamy zagięte brzegi kartki co około 1 cm. Jednak robimy to tylko na wysokości wody. Nieba nie musimy ruszać.

Etap 5

Teraz bierzemy nasz sznurek i wiążemy na jednym końcu gruby supełek. Zaczepiamy go o jedną ze szczelin, a następnie przeplatamy sznurek od jednego brzegu, do drugiego, zaczepiając właśnie o szczeliny. Nie możemy naciągać zbyt mocno, ale nie sznurek nie powinien również opadać. Dla pewności możemy zabezpieczyć go klejem uniwersalnym, żeby się nie przesuwał, an nie spadł.

Etap 6

Wycinamy morskie zwierzątka i wplatamy je między sznurki. Gotowe! Wyglądają jakby pływały, prawda?

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon