Skaczący królik z Ciasto-Plasto 

20 minut
two

Kolejna już odsłona zestawu Ciasto-Plasto z akcesoriami. Poprzednio był kot-magnes i breloczek-ośmiorniczka. Tym razem zapraszam na sprężynowego królika. Temat możecie zrobić teraz, albo potrzymać „z zapasie” na Wielkanoc.

 

Czego potrzebujemy?

  • odpowiedniego zestawu Ciasto-Plasto – mogą się też przydać patyczki z innego zestawu albo wykałaczki

Jak zabrać się do dzieła?

Etap 1:

Zaczynamy od wybrania kolorów. Będzie potrzebny jeden główny króliczka oraz dodatkowo różowy na uszy i nosek i dodatkowo inny kolor na oczy.

Jeśli wybraliście kolor, którego nie ma w zestawie, skorzystajcie ze ściągawki dołączonej do opakowania, znajdują się w niej wskazówki jak łączyć kolory. W moim przypadku musiałam zrobić tylko różowy, ale może Wy bardziej poszaleliście.

 

Etap 2:

Z głównego koloru robimy dużą kulkę, a następnie formujemy ją w coś na kształt wygiętej kropli.  Tak przygotowaną bezę nakładamy na sprężynkę i dociskamy. Trzeba tylko uważać, żeby nie pomylić stron. Jedna powinna być gładką blaszką i to na niej lepimy króliczka, druga ma od spodu taśmę samoprzylepną, by gotową figurkę przyczepić np. na biurko.

 

Etap 3:

Doklejamy drugą kulkę, jako głowę. Następnie robimy nosek i oczy z bardzo małych kulek Ciasto-Plasto.

 

Etap 4: 

Kolej na uszy. Porządne, królicze uszy powinny być długie i taką właśnie formę robimy z bazowego koloru. Na to nakładamy trochę mniejszy kawałek Ciasto-Plasto w drugim kolorze i ściskamy je razem. teraz wystarczy lekko je zgiąć do środka i doczepić do głowy tak, by spływały po plecach zwierzaka.

 

Etap 5: 

Ogon robimy z jeszcze jednej kulki w głównym kolorze, albo w białym, jeśli cały królik jest kolorowy. Dla urozmaicenia można odcisnąć jakiś wzorek na ogonku, żeby imitował miękki, puchaty pomponik. Na koniec doklejamy łapki. Dolne z większych wałków, górne z malutkich. Można też wykałaczką odcisnąć przerwy między paluszkami na łapkach.

 

Teraz wystarczy poczekać, aż figurka wyschnie i można przykleić ją razem ze sprężynką w dowolnym miejscu!

 

Nie zapomnijcie sprawdzić innych inspiracji z Ciasto-Plasto z akcesoriami w roli głównej:

Magnes kot z Ciasto-Plasto

Breloczek z Ciasto-Plasto

 

Agata