23 kwietnia 2020

Akwarium z plasteliny

ok. 90 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Bajkowe, kolorowe rybki ozdobione plasteliną, pływające w tekturowym akwarium – to kolejna propozycja na ciekawą zabawę plastyczną.

Do wykonania akwarium potrzebne będą:

Etap 1

Tekturę w kształcie prostokąta (akwarium) pomaluj różnymi odcieniami niebieskiej farby plakatowej. Tekturowe paski pomaluj na wybrany przez siebie kolor, ja wybrałam czarny. Farba musi wyschnąć. Po wyschnięciu możesz ozdobić zamalowany prostokąt (wodę w akwarium) odciskami z folii bąbelkowej: posmaruj folię bąbelkową białą farbą, pomalowaną stroną przyłóż do tektury i delikatnie dociśnij.

Etap 2

Pora na przygotowanie rybek. Jak wspominałam – możesz skorzystać z mojego szablonu rybki, możesz narysować kształty bezpośrednio na tekturze i od razu je wyciąć, możesz też przygotować najpierw rysunek na kartce, a potem z niego odwzorować kształty na tekturze.

Etap 3

Wycięte rybki ozdób kolorową plasteliną w dowolne wzory. Wyobraźnia podpowie ci jak to zrobić: możesz udekorować je kuleczkami, wałeczkami, możesz wykleić całą rybkę jednym kolorem lub mieszać barwy…Pokryte plasteliną płatwy i ogon możesz ozdobić odciskami (kreskami) zrobionymi ostrzem nożyczek, linijką lub wykałaczką.

Etap 4

Górną część prostokąta (akwarium) przytnij nożyczkami tak, jakby lekko falowała woda. Z brzegów (boki i dół) przyklej paski (ramki akwarium). Ułóż rybki w akwarium i przyklej je; w tej pracy użyłam białego kleju uniwersalnego w płynie, który mocno trzymał elementy, także te cięższe. Zwróćcie uwagę na jego końcówkę – poza tradycyjną cienką ma też szeroką, świetną do większych płaszczyzn.

Etap 5

Dekoracyjnymi nożyczkami powycinaj z kolorowej bibuły paski (zaostrzone z jednej strony jak trawa) – wodne rośliny. Z bibuły zrób kuleczki – kamyki. Przyklej je w taki sposób aby wyglądały jak w prawdziwym akwarium.

Praca gotowa.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon