20 stycznia 2019

Balonikowe laurki

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Na Dzień Babci i Dzień Dziadka, dobrze jest pomyśleć o jakimś upominku. W końcu to jedne z osób, które kochają nas tak mocno… I w odróżnieniu od rodziców zamiast martwić się wychowywaniem nas, mogą skoncentrować się na rozpieszczaniu. 

Do zrobienia balonikowych laurek nie potrzebujemy wielu niezwykłych rzeczy, a baloniki mogły zostać jeszcze z sylwestra (jeśli nie, to karnawał póki co się nie skończył, będzie jeszcze okazja, by ich użyć). Do dzieła!

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Bierzemy papier. Będziemy potrzebować po jednej kartce na samą laurkę i kartki w innym kolorze na słoniowe uszy. Kartki na laurki składamy na pół i przycinamy tak, by złożone przypominały kwadrat.

Etap 2

Z kartek na uszy wycinamy kształt słoniowych uszu. Dla ułatwienia podpowiem, że będą przypominały skrzydła motylka. Jeśli nie mamy kolorowego papieru pod kolor baloników, możemy pomalować kartkę farbami.

Ja tak zrobiłam i sądzę, że efekt jest nawet lepszy. Można pomieszać trochę kolorów, dzięki temu uszy będą ciekawsze i weselsze. Oczywiście, jeśli malujemy to najpierw malujemy, a kiedy farba wyschnie, wycinamy uszy.

Etap 3

Teraz pora na napisanie lub narysowanie życzeń w środku laurki. Można wykorzystać flamastry (jak w mojej propozycji), albo też użyć dowolnej techniki, jaka Wam gra dziś w duszy. Może kredki? Albo cekiny?

Etap 4

Wycięte uszy przyklejamy na wierzch laurki, mniej więcej po środku strony. Później przyklejamy na złączeniu uszu balonik, „trąbą” do dołu. Najłatwiej zrobić to taśmą klejącą dwustronną, ale w razie czego klej uniwersalny też sobie poradzi.

Na balonik przyklejamy oczka samoprzylepne.

Już prawie koniec, zostało jeszcze tylko udekorowanie laurki brokatami.

Zobacz również Prezent dla Babci i Dziadka

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon