18 stycznia 2019

Mikrofon dla gwiazdy

1 godzina + czas schnięcia Poziom trudności: 2/5

Kto będąc jeszcze małym nie pragnął choć przez chwilę stać się wielką gwiazdą. Piosenkarz, aktorka, prezenter… Myślę, że czasem nawet w dorosłym życiu wyobrażamy sobie siebie na wielkim ekranie lub scenie. Pamiętam, kiedy moi rodzice kupili mi mikrofon, taki plastikowy, zabawkowy – co to była za radość! Od razu stałam się profesjonalną piosenkarką. I stąd dzisiejszy tutorial, czyli mikrofon dla prawdziwej gwiazdy. Bo czemu mielibyśmy nie wykonać sami tego, o czym marzymy!? Dodatkowa satysfakcja gwarantowana!

Czego będziemy potrzebować:

Etap 1

Zaczynamy od złączenia dwóch rolek ze sobą. Ja użyłam do tego taśmy dekoracyjnej, ponieważ jest szeroka i mocna. Jeśli macie rolkę po ręczniku papierowym, możecie przejść do kolejnego kroku.

Etap 2

Tą samą taśmą będziemy teraz ładnie oklejać całość. Zaczynamy od spodu mikrofonu, czyli tam gdzie zieje głęboka dziura. ? Trzeba ją ładnie zalepić, a więc bierzemy się do roboty. Aby taśma ładnie się zaginała, można ją w paru miejscach naciąć. Na samej długości to już łatwizna. Taśma bardzo dobrze się przykleja i w razie czego można ją odklejać i poprawiać. Zadbajcie również o to, aby kolejne paski odpowiednio na siebie nachodziły. Zobaczcie, gdzie wzory łączą się ze sobą i starajcie się zachować harmonijną całość. Na końcu jeśli zostanie nam za dużo taśmy, to ponownie możemy ją naciąć i zagiąć do środka rolki.

Etap 3

Lubicie kolorowanki? To właśnie teraz jest czas na kolorowanie. Ponieważ taśma, której używam nie jest zwykłą taśmą. Ma matową powierzchnię, a więc można ją kolorować. Specjalnie wybrałam takie, a nie inne wzory abym mogła trochę zaszaleć z kolorowymi pisakami. 

Etap 4

Czas na górną i najważniejszą część mikrofonu, to ona sprawi, że mikrofon będzie wyglądał… jak mikrofon. ? Główkę postanowiłam wykonać z folii aluminiowej, w końcu będzie używać go gwiazda, a więc błysk musi być. Wystarczy parę warstw zgnieść w kulkę (ostatnia warstwa może być z „nóżką”, dzięki której będzie lepiej trzymać się rolki od wewnątrz) i przykleić do rolki w miejscu otworu. 

Etap 5

Ja postanowiłam jeszcze bardziej zaszaleć i dodać srebrnego brokatu, aby dodatkowo podbić błysk. ? Posmarowałam więc całą główkę płynnym klejem i posypałam ją brokatem. 

Mikrofon jest już gotowy! Teraz każdy z Was może błyszczeć na scenie! To jaką piosenkę puszczamy? ?

Zobacz również inne propozycje prac z recyklingu TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon