24 stycznia 2019

Zabawa „wrzuć kulkę do kubka” DIY

45 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kto ma ochotę na trochę zabawy? Stara, dobra i prosta gra, która nigdy się nie nudzi. Za to jej wykonane jest naprawdę szybkie i łatwe. Zapraszam wszystkich miłośników wszelakich gier, w których pierwsze skrzypce grają kulki. Będzie zabawa zręcznościowa dla tych młodszych i starszych.

Czego będziemy potrzebować:

Etap 1

Zaczynamy od przygotowania naszego kubeczka. Do tego polecam wykorzystać taśmę dekoracyjną. Dodatkowo można po niej pisać i kolorować, więc od początku mamy same atrakcje. Jeśli jednak nie posiadacie takiej taśmy, to możecie użyć kolorowego papieru. Najlepiej zacząć oklejać od spodu, a potem przejść do boków. 

Etap 2

Kubeczek na chwilę odstawiamy i sięgamy po CiastoPlasto. Z masy formujemy kuleczkę i wciskamy w nią kawałek uciętego sznurka za pomocą szpatułki lub wykałaczki. Jeśli chcecie mieć pewność, że sznurek po wyschnięciu masy nie wypadnie, możecie użyć dodatkowo płynnego kleju.

Etap 3

Kiedy nasza masa już ładnie zaschnie, możemy przejść do dalszej pracy. W kubeczku, w jego górnej części robimy ostrożnie niewielką dziurkę (możecie użyć do tego mniejszych nożyczek oraz cyrkla). Przez nią przewlekamy sznurek i zawiązujemy na supełek. 

Etap 4

Ostatni nasz krok to zamontowanie patyczka do trzymania. Oczywiście jest to opcja dodatkowa, ale według mnie, będzie nam wygodniej operować kubeczkiem. Od spodu, pośrodku robimy dziurkę w taki sam sposób jak przy poprzednim kroku. Za pomocą małych nożyczek możemy poszerzyć trochę otwór. Teraz wystarczy już tylko włożyć patyczek i gotowe. Tutaj również jeśli chcecie mieć pewność, że patyczek nie wypadnie, użyjcie kleju.

Wszystko jest już gotowe możemy więc zacząć zabawę, kto pierwszy wrzuci kulkę do kubka? ? Powodzenia!

Zobacz również nasze innej nietypowe projekty TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon