29 stycznia 2019

Robimy pranie, czyli kreatywne wycinanki

45 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czas na pranie! Ile razy, kiedy uświadamiamy sobie, że najwyższy czas przebrać, posortować i wrzucić do pralki ubrania, mamy ochotę usiąść i włączyć dobry serial lub zanurzyć nos w książce… Czyż nie tak?!  Ale dzisiaj przygotowałam dla Was, rodziców, świetną zabawę, która nie dość, że nauczy dzieci odpowiedzialności, to dodatkowo sprawi im frajdę. Bo nie ma to jak nauka i zabawa w jednym.  Dodatkowo, będziemy mogli zostać na chwilę projektantami mody. Zaintrygowani? Zapraszam więc do tutorialu!

 Czego będziemy potrzebować:

Etap 1

Pierwsza część zabawy to właśnie projektowanie ubrań. W końcu bez nich nie zrobimy prania. Zaczynamy więc od szkicu ołówkiem. Bluzki, spodnie, sukienki, ręczniki, koszule, spódnice – wszystko co tylko chcecie. Im więcej ubrań tym więcej zabawy. Uwaga, bo to jest naprawdę wciągające! 

Etap 2

Szkic już mamy, to teraz czas na kolor. Ja użyłam zarówno kredek jak i kolorowych pisaków. Nie zapominajcie o ozdobach na ubraniach.

Etap 3

Kiedy nasze projekty są już skończone, pozostaje nam je już tylko wyciąć. 

Etap 4

Ostatni krok to początek zabawy w pranie.  Wystarczy sięgnąć po sznurek, przywiązać dwa końce tak, żebyśmy mogli rozwiesić ubrania i gotowe. Jeśli nie macie spinaczy dekoracyjnych lub do ubrań, możecie użyć takich zwyczajnych, biurowych.

Nasze pranie możemy wykorzystać do nauki np. sortowania kolorów lub też do zabawy w dom i lalkami. A może macie jeszcze więcej innych pomysłów?

Zobacz również nasze inne nietypowe projekty TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon