14 października 2019

Balonowy obrazek z CiastoPlasto

45 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dziś zapraszam Was do balonowej zabawy. Stworzymy obrazek 3D za pomocą naszej niezawodnej plastycznej masy CiastoPlasto. Będziemy ugniatać, rozciągać, rolować, mieszać i formować. Zabawa będzie kolorowa, a przy okazji relaksująca. Jeśli Wasze ręce są już gotowe to gniecenia, to nie ma co czekać, zaczynamy!

Czego będziemy potrzebować:

  • CiastoPlasto
  • kawałka kartonu w kształcie kwadratu
  • opcjonalnie patyczka lub wykałaczki do formowania
Etap 1

Naszą zabawę zaczynamy od mieszania i rozciągania. Będziemy tworzyć niebo, dlatego sięgam po kolor biały i niebieski i łącze je ze sobą. Tym razem jednak, nie tworzymy jednolitego koloru, ale mieszamy dwa kolory tak, żeby powstała nam jedna masa o dwóch odcieniach. 

Etap 2

Gotową masą oblepiam całą powierzchnię kartonika. To dobre ćwiczenie dla rąk. Na koniec nasze tło powinno przypominać powierzchnię marmuru.

Etap 3

Zanim przystąpimy do tworzenia baloników, najpierw musimy przygotować podłoże, dzięki któremu obrazek będzie trójwymiarowy. Sięgam więc po masę, najlepiej w kolorze nieba, formuję dość spory kawałek (najlepiej w kształcie figury z balonów) i umieszczam w górnym, lewym rogu obrazka.

Etap 4

Tak, teraz możemy już przejść do balonów. ? Sięgamy po wszystkie kolory jakie mamy i zaczynamy formować kuleczki, a potem zaokrąglone stożki. Taki efekt możemy uzyskać rolując przez chwilę dolną część kuleczki. 

Etap 5

Gotowe, kolorowe elementy umieszczamy na obrazku, w miejscu, gdzie znajduję się podwyższenie. Baloniki najlepiej układać na skos, w kierunku pionu, dzięki temu cała forma będzie na końcu ładnie wyglądać.

Etap 6

Pojedyncze baloniki możemy również poprzylepiać w niektórych miejscach obrazka. Gdy już skończymy, wystarczy uformować za pomocą rolowania białe sznurki i umieścić przy balonach, mniej więcej w taki sposób jak zostało to przedstawione na zdjęciu. 

Etap 7

Na sam koniec formujemy z czerwonej masy kokardę i umieszczamy w miejscu łączenia się wszystkich balonowych sznureczków. 

Obrazek gotowy, ręce zrelaksowane i na koniec satysfakcja, że spędzając tak przyjemnie czas można stworzyć tak fajne rzeczy.

Ciasto-Plasto to fantastyczna masa plastyczna, która sprawdza się doskonale w niemal wszystkich kreatywnych zabawach. Przekonajcie się sami 🙂

Propozycję zabawy przygotowała Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon