Balonowy obrazek z CiastoPlasto

45 minut
two

Dziś zapraszam Was do balonowej zabawy. Stworzymy obrazek 3D za pomocą naszej niezawodnej plastycznej masy CiastoPlasto. Będziemy ugniatać, rozciągać, rolować, mieszać i formować. Zabawa będzie kolorowa, a przy okazji relaksująca. Jeśli Wasze ręce są już gotowe to gniecenia, to nie ma co czekać, zaczynamy!

Balonowy obrazek z CiastoPlasto

Czego będziemy potrzebować:

  • CiastoPlasto
  • kawałka kartonu w kształcie kwadratu
  • opcjonalnie patyczka lub wykałaczki do formowania

1. Naszą zabawę zaczynamy od mieszania i rozciągania. Będziemy tworzyć niebo, dlatego sięgam po kolor biały i niebieski i łącze je ze sobą. Tym razem jednak, nie tworzymy jednolitego koloru, ale mieszamy dwa kolory tak, żeby powstała nam jedna masa o dwóch odcieniach. 

2. Gotową masą oblepiam całą powierzchnię kartonika. To dobre ćwiczenie dla rąk. Na koniec nasze tło powinno przypominać powierzchnię marmuru.

3. Zanim przystąpimy do tworzenia baloników, najpierw musimy przygotować podłoże, dzięki któremu obrazek będzie trójwymiarowy. Sięgam więc po masę, najlepiej w kolorze nieba, formuję dość spory kawałek (najlepiej w kształcie figury z balonów) i umieszczam w górnym, lewym rogu obrazka.

4. Tak, teraz możemy już przejść do balonów. 😊 Sięgamy po wszystkie kolory jakie mamy i zaczynamy formować kuleczki, a potem zaokrąglone stożki. Taki efekt możemy uzyskać rolując przez chwilę dolną część kuleczki. 

5. Gotowe, kolorowe elementy umieszczamy na obrazku, w miejscu, gdzie znajduję się podwyższenie. Baloniki najlepiej układać na skos, w kierunku pionu, dzięki temu cała forma będzie na końcu ładnie wyglądać.

6. Pojedyncze baloniki możemy również poprzylepiać w niektórych miejscach obrazka. Gdy już skończymy, wystarczy uformować za pomocą rolowania białe sznurki i umieścić przy balonach, mniej więcej w taki sposób jak zostało to przedstawione na zdjęciu. 

7. Na sam koniec formujemy z czerwonej masy kokardę i umieszczamy w miejscu łączenia się wszystkich balonowych sznureczków. 

Obrazek gotowy, ręce zrelaksowane i na koniec satysfakcja, że spędzając tak przyjemnie czas można stworzyć tak fajne rzeczy. 😊

Ciasto-Plasto to fantastyczna masa plastyczna, która sprawdza się doskonale w niemal wszystkich kreatywnych zabawach. Przekonajcie się sami 🙂

Podobało się? Podziel się z innymi!