16 października 2019

Jesień malowana farbami plakatowymi

25 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czasem są takie pomysły: genialne w swojej prostocie. I przez to podwójnie efektowne! To jeden z nich: pomysł na jesienny obrazek dla każdego. Dzieciakom szczególnie spodoba się malowanie… palcami. W końcu nie ma to jak odrobinę się pobrudzić. 

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Na kartce z bloku technicznego rysujemy flamastrami… siebie. Dobrze sprawdzi się dużo kolorów. Możemy narysować nasze ulubione jesienne ubrania, albo wymyślić całkiem nowy zestaw. Najlepiej zostawić jak najmniej białych miejsc na rysunku – będzie wtedy lepszy efekt. Następnie wycinamy postać w taki sposób, by nie została biała obwódka.

Można też wydrukować zdjęcie zamiast rysowania. Ten wariant polecam szczególnie dla najmłodszych fanów Fiorelek, których rysunki mogą być mniej wprawne.

Etap 2

Teraz przyklejamy pokolorowaną i wyciętą postać mniej więcej w połowie czarnej kartki papieru, może odrobinę poniżej.

Etap 3

Czas na najlepszą zabawę: malowanie palcami. Bierzemy farby i otwieramy słoiczki ze wszystkimi farbami w jesiennych kolorach. Takich jak zielenie, brązy, czerwienie, pomarańcze i żółcie.

Zanurzamy palce w farbach i robimy opuszkami małe pieczątki w różnych kolorach. Im gęściej, tym lepiej. Kartka na dole powinna być prawie cała pokryta plamkami. Dzięki temu zrobimy wrażenie twardej ziemi na dole. Wyżej listki mogą być rozmieszczone trochę rzadziej. Tak, by przypominały takie spadające z drzew.

Gotowe! Oczywiście, praca będzie najlepiej wyglądać w otoczeniu kilku podobnych. Może więc zaprosicie do zabawy rodzinę albo kolegów? Można też umieścić na każdej pracy parę postaci i mieć fantastyczną pamiątkę wspólnego spotkania.

Nietypowe techniki często są przez nas wykorzystywane, podobnie jak wszelkie jesienne motywy. W końcu to taka piękna i wdzięczna pora roku 🙂

Propozycję pracy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon