26 grudnia 2019

Bałwanek z wytłoczki

1 godzina Poziom trudności: 3/5

Dziś zapraszam wszystkich tych, którzy wciąż z utęsknieniem czekają na śnieg. W końcu co to za zima, kiedy nie ma z czego ulepić bałwana? Ale nie ma co zbytnio się martwić, bo przychodzę właśnie z tutorialem, który choć trochę pomoże nam uratować sytuację. Stworzymy swojego bałwanka z najprostszych materiałów jakie każdy z Was posiada w domu, czyli z wytłoczek i plasteliny. Zapraszam do twórczej zabawy!Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Do wykonania bałwanka potrzebujemy 3 koszyczki z wytłoczki. Nie ma znaczenia w jakim są kolorze, ponieważ i tak musimy pomalować ich powierzchnię białą, kryjącą farbą. Pamiętajcie jednak, żeby przed przystąpieniem do malowania wszystkie odstające elementy przyciąć i wyrównać tak, żebyśmy bez problemu mogli nakładać na siebie kolejne wytłoczki. 

Etap 2

Kiedy farba już wyschnie, możemy przystąpić do kolejnego kroku. Sięgamy więc po plastelinę i z dowolnego koloru formujemy dwa nieduże wałeczki. Będą one służyły do potrzymania kolejnych warstw wytłoczek. 

Etap 3

Wałeczki montujemy na dwóch górnych częściach wytłoczek i wszystko składamy ze sobą. Jeśli będzie taka potrzeba to użyjcie płynnego kleju.

Etap 4

Pora na bałwankowy kapelusz. Z czarnej plasteliny formuję najpierw rondo, a potem nieduży wałeczek i oba elementy łączę ze sobą. Dodatkowo umieszczam wokół obwodu kapelusza wcześniej zrolowaną czerwoną „wstążeczkę”. Całość umieszczam na głowie bałwanka.

Etap 5

Na koniec zostaje nam już tylko oczy, uśmiech, marchewkowy nos oraz guziczki i gotowe. Możecie dodać również inne elementy takie jak szalik, rączki z patyczków czy buciki.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon