Bałwanek z wytłoczki

1 godzina
three

Dziś zapraszam wszystkich tych, którzy wciąż z utęsknieniem czekają na śnieg. W końcu co to za zima, kiedy nie ma z czego ulepić bałwana? Ale nie ma co zbytnio się martwić, bo przychodzę właśnie z tutorialem, który choć trochę pomoże nam uratować sytuację. Stworzymy swojego bałwanka z najprostszych materiałów jakie każdy z Was posiada w domu, czyli z wytłoczek i plasteliny. Zapraszam do twórczej zabawy!

 

Co będzie nam potrzebne:

  • 3 koszyczki z wytłoczki po jajkach
  • biała, kryjąca farba typu gwasz lub akryl
  • plastelina
  • pędzelek

 

1. Do wykonania bałwanka potrzebujemy 3 koszyczki z wytłoczki. Nie ma znaczenia w jakim są kolorze, ponieważ i tak musimy pomalować ich powierzchnię białą, kryjącą farbą. Pamiętajcie jednak, żeby przed przystąpieniem do malowania wszystkie odstające elementy przyciąć i wyrównać tak, żebyśmy bez problemu mogli nakładać na siebie kolejne wytłoczki. 

 

2. Kiedy farba już wyschnie, możemy przystąpić do kolejnego kroku. Sięgamy więc po plastelinę i z dowolnego koloru formujemy dwa nieduże wałeczki. Będą one służyły do potrzymania kolejnych warstw wytłoczek. 

 

3. Wałeczki montujemy na dwóch górnych częściach wytłoczek i wszystko składamy ze sobą. Jeśli będzie taka potrzeba to użyjcie płynnego kleju.

 

4. Pora na bałwankowy kapelusz. Z czarnej plasteliny formuję najpierw rondo, a potem nieduży wałeczek i oba elementy łączę ze sobą. Dodatkowo umieszczam wokół obwodu kapelusza wcześniej zrolowaną czerwoną „wstążeczkę”. Całość umieszczam na głowie bałwanka.

 

5. Na koniec zostaje nam już tylko oczy, uśmiech, marchewkowy nos oraz guziczki i gotowe. 😊 Możecie dodać również inne elementy takie jak szalik, rączki z patyczków czy buciki.

 

Basia

Podobało się? Podziel się z innymi!