23 grudnia 2019

Świeczki z kartonu na wigilijny stół

ok. 20 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Podczas przygotowań do świąt koncentrujemy się na tym, by wszystko było ładne. I bardzo dobrze, kto nie lubi ładnych rzeczy? Ważne tylko, by nie zapomnieć przy tym wszystkim o najmłodszych członkach rodziny i ich wkładzie w przygotowania. W końcu to rodzinne święta, nie tylko dorosłych. Może więc dziś zaproponujemy coś, co będzie i ładne i łatwe w wykonaniu?! Tak, by każdy mógł mieć swój wkład w wigilijny stół. Papierowa świeczka do dekoracji jest właśnie taka. Prosta i efektowna.

Czego potrzebujemy? (Przepis na dwie świeczki.)

Etap 1

Przecinamy rolkę po ręczniku na dwie nierówne części. Na kartce rysujemy cyrklem dwa kółka, większe od otworu rolki. Dodatkowo potrzebujemy dwóch pasków papieru mniej więcej 2×10 centymetrów. Wymiary nie muszą być dokładnie takie same, wystarczy „na oko”. Oczywiście, kółka i paski wycinamy.

Etap 2

Na kółkach malujemy płomień i światło dookoła. Malujemy też obie części rolki – każda będzie osobną świeczką, więc kolory mogą być różne, ja wybrałam czerwony i niebieski. I oba wycięte paski papieru, tu wybór padł tylko na kolor niebieski. Paski i koła powinniśmy pomalować z obu stron, jak tylko pierwsza wyschnie.

Etap 3

Suche paski sklejamy tak, by powstały dwa pierścienie. W ten sposób powstają nam uchwyty do naszych świeczek, takie jakie były w starych świecznikach.

Etap 4

Ozdabiamy! Możemy ozdobić nasz świeczki malując na nich różne wzory. Jeśli mamy cekiny, możemy je przykleić. Do tego przyda nam się klej uniwersalny. Ozdabiamy też sklejone wcześniej kółka-uchwyty, a kiedy dekoracje będą suche przyklejamy do rolek.

Etap 5

Na kółkach z płomieniami robimy niewielkie nacięcia, by można było je nasunąć na świeczkę.

Gotowe! Teraz możemy ustawić je na środku stołu lub w innym eksponowanym miejscu. Wesołych Świąt!

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon