18 października 2017

Brokatowe rzeźby

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kawałek drutu, troszkę kleju i brokatu i ile pięknych pomysłów przychodzi do głowy. Można poczuć się trochę jak artysta sztuki użytkowej. ? Bo kto by pomyślał, że ze zwykłego drutu można stworzyć tyle fajnych rzeczy. Zapraszam do tutorialu wszystkich tych, którzy uwielbiają nadawać nowe, kolorowe życie rzeczom, z którymi czasem zwyczajnie nie wiemy co począć.

Będziemy potrzebowali:

Etap 1

Zaczynamy od formowania wybranego drucika, uważając przy tym aby się nie skaleczyć. Rodzaj może być dowolny. Grubszy, węższy, bardziej lub mniej elastyczny. Musimy jednak pamiętać, że te bardzo cienkie nie będą chciały  tak łatwo się formować przez to, że są zbyt elastyczne, a z kolei przy tych bardzo grubych będziemy potrzebować więcej siły. Najlepiej wybrać te pomiędzy, aby ułatwić sobie pracę.

Ja wybrałam dwa rodzaje. Z grubszego, ale bardzo giętkiego drutu stworzyłam napis, a konkretnie ułożyłam imię, z cieńszego zaś stworzyłam serduszko, parę razy przeplatając między sobą druciki, aby kontury serduszka były trochę grubsze. Tak naprawdę na tej zasadzie możemy stworzyć co chcemy, od podpórki na książki, przez podstawki na świeczki aż po zwykłe dekoracje na stół lub szafkę.

Do pracy z drutem możemy używać również kombinerek lub szczypiec, ale tylko z pomocą osoby dorosłej! Pamiętajcie również, aby na końcu formowania zostawić jeszcze parę centymetrów drucika. Końcówka posłuży nam później do tego, aby nasze druciane i brokatowe rzeźby mogły ustać w pionie.

Etap 2

Po tym, jak już stworzymy nasze dzieła, czas na ozdabianie brokatem. Aby brokat mógł się dobrze przykleić, musimy najpierw użyć kleju. Najlepiej płynnego. Ja użyłam kleju, który z jednej strony jest płynny, ale z drugiej strony nie rozlewa się za bardzo i można bardzo łatwo z nim pracować. Klej nałożyłam na drucik po czym dobrze rozsmarowałam go za pomocą pędzelka. To wszystko robiłam nad miseczką, aby nie pobrudzić stołu. Możemy oczywiście użyć zwykłej kartki lub tekturki jako podkładki.

Etap 3

Nie czekając aż klej wyschnie posypujemy brokatem drucik z każdej strony! W zestawie mam dużo kolorów więc postanowiłam trochę zaszaleć. ? Wszystko oczywiście ponownie robiłam nad miseczką, aby nie marnować brokatu. Nie musicie się martwić, że za dużo wysypało Wam się brokatu. Po skończonej pracy wystarczy otworzyć całe wieczko probówki z brokatem i wsypać z powrotem niewykorzystany brokat.

Etap 4

Po tym jak nasze brokatowe dzieła wyschną możemy postawić je wreszcie do pionu. Wystarczy specjalnie zostawione końcówki drutu zagiąć w odpowiedni sposób i gotowe! ? Brokatowe rzeźby pięknie stoją. A Wy na jak wykorzystaliście druciki? Gdzie zaprowadziła was Wasza kreatywność?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon