Bukiet kwiatów

30 minut
two

Choć przyszła już wiosna, przyroda dopiero nadgania zaległości i na bukiet kwiatów z łąki lub własnego ogródka trzeba jeszcze trochę poczekać. Jednak jest też rozwiązanie dla niecierpliwych: własnoręcznie zrobiony bukiet z papieru. Rozjaśni każdy stół i świetnie nadaje się też na prezent.

kwiatuszki

Potrzebujemy:

  • kolorowego papieru
  • ołówka, temperówki, gumki 
  • nożyczek
  • kleju do papieru
  • linijki
  • krepiny

dziurkacz klej

 

Jak zabrać się do dzieła?

Etap I: Na kartce zielonego papieru rysujemy równoległe linie, oddalone od siebie o około jeden centymetr (dla młodszych wykonawców odległość może być trochę większa). Marginesy po bokach powinny mieć po trzy-cztery centymetry, a od góry i dołu może ich wcale nie być.

ołówek linie

Następnie nacinamy kartkę w miejscach linii. Można to zrobić nożyczkami albo, w przypadku bardziej zaawansowanych, nożykiem do papieru.

wycinanie zielonych pasków

Etap II: Sklejamy ze sobą marginesy tak, jak na zdjęciu. Jeśli nasz papier jest zielony tylko z jednej strony, to ta strona powinna być na zewnątrz. Nie należy zginać kartki od strony pasków!

kwiaty z papieru

Później zwijamy sklejoną kartkę w rulonik i tak ponownie sklejamy płaskie części. Z jednej strony powinien wyjść zwykły rulon, a z drugiej zielony pióropusz.

kwiaty ozdoby

Etap III: Robimy kwiatki. Na kolorowej kartce (lub paru różnokolorowych kartkach) rysujemy ich kształty. Z arkusza w innym kolorze robimy środki kwiatów. Dla ułatwienia można wyciąć je dziurkaczem do papieru. Części kwiatów sklejamy ze sobą, a później przyklejamy do bukietu.

wycinanie kwiatuszków zdobienie

bukiet

Etap IV: Żeby mieć prawdziwy bukiet, brakuje jeszcze wstążki. Wycinamy wąski pasek z krepiny i wiążemy go dookoła bukietu. Można przymocować go klejem, by na pewno nie spadał.

bibuła

prezent na urodziny

I gotowe! Teraz możemy go podarować komuś z wyjątkowej okazji albo tak po prostu, w końcu nie zawsze musi być okazja żeby zrobić coś miłego!

ozdobny bukiet

dla kogo bukiecik?

Agata