9 kwietnia 2018

Bukiet kwiatów z papieru kolorowego

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Choć przyszła już wiosna, przyroda dopiero nadgania zaległości i na bukiet kwiatów z łąki lub własnego ogródka trzeba jeszcze trochę poczekać. Jednak jest też rozwiązanie dla niecierpliwych: własnoręcznie zrobiony bukiet z papieru. Rozjaśni każdy stół i świetnie nadaje się też na prezent.

Potrzebujemy:

Etap I

Na kartce zielonego papieru rysujemy równoległe linie, oddalone od siebie o około jeden centymetr (dla młodszych wykonawców odległość może być trochę większa). Marginesy po bokach powinny mieć po trzy-cztery centymetry, a od góry i dołu może ich wcale nie być.

Następnie nacinamy kartkę w miejscach linii. Można to zrobić nożyczkami albo, w przypadku bardziej zaawansowanych, nożykiem do papieru.

Etap II

Sklejamy ze sobą marginesy tak, jak na zdjęciu. Jeśli nasz papier jest zielony tylko z jednej strony, to ta strona powinna być na zewnątrz. Nie należy zginać kartki od strony pasków!

Później zwijamy sklejoną kartkę w rulonik i tak ponownie sklejamy płaskie części. Z jednej strony powinien wyjść zwykły rulon, a z drugiej zielony pióropusz.

Etap III

Robimy kwiatki. Na kolorowej kartce (lub paru różnokolorowych kartkach) rysujemy ich kształty. Z arkusza w innym kolorze robimy środki kwiatów. Dla ułatwienia można wyciąć je dziurkaczem do papieru. Części kwiatów sklejamy ze sobą, a później przyklejamy do bukietu.

Etap IV

Żeby mieć prawdziwy bukiet, brakuje jeszcze wstążki. Wycinamy wąski pasek z krepiny i wiążemy go dookoła bukietu. Można przymocować go klejem, by na pewno nie spadał.

I gotowe! Teraz możemy go podarować komuś z wyjątkowej okazji albo tak po prostu, w końcu nie zawsze musi być okazja żeby zrobić coś miłego!

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon