24 sierpnia 2018

Bukiet z papieru kolorowego

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Na bukiety zawsze jest pora. Można je komuś podarować: z okazji urodzin, lub innego święta. A dać komuś kwiaty zupełnie bez powodu jest jeszcze przyjemniej, szczególnie osobie obdarowanej. Można też wstawić je do wazonu i po prostu się nimi cieszyć. Szczególnie, że największą radość sprawiają te własnoręcznie zrobione. Dziś pokażę, w jaki sposób szybko i łatwo każdy może zrobić swój bukiet bez wychodzenia z domu. I tylko od nas będzie zależeć, czy będą to polne kwiaty, róże, fiołki lub słoneczniki.

Potrzebujemy:

Etap 1

Bierzemy zieloną kartkę papieru i składamy ją w harmonijkę od strony krótszego boku. Złożenie nie musi być idealnie równe, w końcu prawdziwe kwiaty też nie rosną od linijki. Następnie bierzemy wstążkę, a jeśli nie mamy, wycinamy ją z krepiny. Przewiązujemy kokardkę na wysokości około jednej czwartej harmonijki. Końce rozchylamy tworząc coś w rodzaju podwójnego wachlarza.

Etap 2

Na białej kartce rysujemy i następnie kolorujemy kwiatki. Mogą być podobne do siebie, lub każdy może być inny. Róże, stokrotki, fiołki i te całkiem wymyślone. Możemy zrobić, jakie tylko chcemy.

Gotowe rysunki ozdabiamy brokatem w żelu, żeby były jeszcze fajniejsze. Jeśli mamy, możemy użyć cekinów albo dorysować też listki.

Etap 3

Musimy chwilę odczekać, aż brokat wyschnie. Później możemy powycinać kwiatki. Dobrze, by nie pozostawały białe kawałki papieru na brzegach, to może pogorszyć końcowy efekt. 

Etap 4

Gotowe kwiaty należy przykleić do bukietu. I odczekać aż klej wyschnie. Pamiętajcie, że ilość kwiatków powinna być nieparzysta!

Gotowe! Wiecie już, komu podarujecie Wasz bukiet?

Po inne wiosenne inspiracje wejdź TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon