27 sierpnia 2018

Plastikowy breloczek

1 godzina Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dziś zapraszam Was na nietypowy tutorial breloczkowy. Nie potrzebne nam żadne specjalistyczne narzędzia, jedynie piekarnik i kawałek plastikowego opakowania. Tak, ponieważ nasze breloczki będą z plastiku, który pod wpływem ciepła kurczy się i twardnieje. Wykorzystamy to w twórczy sposób! Zapraszam do zabawy.

Czego będziemy potrzebować:

Etap 1

Zanim będziemy rysować na plastiku, możemy wspomóc się szkicem wykonanym na zwykłej kartce. Dzięki temu łatwiej będzie nam robić ewentualne poprawki.

Etap 2

Dopiero teraz możemy przyłożyć przeźroczysty kawałek plastiku do kartki i flamastrem lub markerem odrysować kontury. W moim przypadku jest to piesek. ? Pamiętajcie, że nasz plastik po podgrzaniu go w piekarniku troszkę się skurczy i stwardnieje, dlatego wielkość obrazka dopasujcie do waszych końcowych oczekiwań.

Etap 3

Gotowy obrazek wycinam, ale nie idąc dokładnie po linii konturu tylko obok, dodatkowo wygładzając, zaokrąglając go. Nie zapomnijcie również o dziurce na brelok. Możecie skorzystać z dziurkacza lub nożyczek.

Etap 4

Czas na kolory. Obrazek zamalowujemy flamastrami lub markerami. Te, które są permanentne, będą lepiej trzymać się powierzchni plastiku.

Etap 5

Teraz kiedy foliowy obrazek mamy już gotowy, trzeba koniecznie poprosić o pomoc kogoś dorosłego, bowiem samodzielne korzystanie z rozgrzanego piekarnika może być niebezpieczne!

Następnie ostrożnie wsadzamy obrazek do piekarnika nagrzanego do 160 stopni na ok. 1 minutę (nie zapomnijmy o zabezpieczeniu blachy pergaminem) lub podgrzewamy nagrzewnicą.

Plastik pod wpływem ciepła zacznie się kurczyć i twardnieć. Uwaga – nie zostawiamy go dłużej w piekarniku gdyż może się stopić lub spalić, należy też bardzo uważać przy wyciąganiu i nie dotykać go gołymi rękami, najlepiej wyciągnąć całą blachę i poczekać aż przestygnie. 

Teraz wystarczy jeszcze dodać do obrazka brelok i gotowe. ?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon