3 września 2018

Bransoletki z bibuły

ok. 15-20 minut jedna sztuka Poziom trudności: 2/5

Większość młodych dam marzy o biżuterii i choć nie pasuje im za bardzo prawdziwa, to z pewnością nikt krzywo nie spojrzy, jeśli będzie to własnoręcznie zrobiona bransoletka. Można zrobić różową i błyszczącą, albo bardziej stonowaną, mogącą służyć w zabawie jaki magiczny rekwizyt. Tak więc do dzieła!

Wariant 1

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Rolkę przecinamy wzdłuż i powstały prostokąt na pół. Następnie ucinamy dwa paski krepiny. Smarujemy końcówkę jednego klejem i przyklejamy do środka bransoletki. Dobrze użyć kleju w sztyfcie, który ładnie się rozprowadzi.

Później stopniowo nakładamy klej na kolejne fragmenty krepiny i owijamy nią bransoletkę. Kleje do papieru w płynie rozmiękczą i odbarwią krepinę, psując efekt. Najlepiej zrobić dwie warstwy bibuły, żeby bransoletka była bardziej masywna.

Etap 2

Owiniętą bransoletkę można od razu ozdabiać. Przyklejamy cekiny i malujemy wzorki brokatami w żelu.

Wariant 2

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Jak wyżej, rolkę przecinamy wzdłuż i powstały prostokąt na pół. Oczywiście, jeśli postanowiliście zrobić dwie bransoletki, to macie już gotową tekturkę.Wybieramy kolor bazowy i malujemy. Farby akrylowe sprawdzą się najlepiej: dobrze kryją, mają ładne kolory i są wodoodporne po zaschnięciu (choć do malowania rozcieńcza się je wodą). Ich wadą jest to, że po zaschnięciu są niezmywalne i o ile z blatu stołu da się je zeskrobać, to na bluzce zostaną na zawsze. Dlatego polecam je raczej dla starszych dzieci, które nie pomalują przy okazji siebie i całego pokoju 😉

Kiedy pierwsza warstwa wyschnie, możemy namalować wzorki, lub nałożyć drugą dla ujednolicenia koloru. Wybrałam drugą opcję, żeby żele brokatowe mogły zagrać główną rolę jako ozdoba.

Etap 2

Ozdabiamy suchą bransoletkę brokatami. Możemy użyć dowolnych wzorów, albo też dodać cekiny.

Gotowe!

Zobacz jak zrobić biżuterię dla Małej Damy TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Agata

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon