3 września 2018

Bransoletki z bibuły

ok. 15-20 minut jedna sztuka Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Większość młodych dam marzy o biżuterii i choć nie pasuje im za bardzo prawdziwa, to z pewnością nikt krzywo nie spojrzy, jeśli będzie to własnoręcznie zrobiona bransoletka. Można zrobić różową i błyszczącą, albo bardziej stonowaną, mogącą służyć w zabawie jaki magiczny rekwizyt. Tak więc do dzieła!

Wariant 1

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Rolkę przecinamy wzdłuż i powstały prostokąt na pół. Następnie ucinamy dwa paski krepiny. Smarujemy końcówkę jednego klejem i przyklejamy do środka bransoletki. Dobrze użyć kleju w sztyfcie, który ładnie się rozprowadzi.

Później stopniowo nakładamy klej na kolejne fragmenty krepiny i owijamy nią bransoletkę. Kleje do papieru w płynie rozmiękczą i odbarwią krepinę, psując efekt. Najlepiej zrobić dwie warstwy bibuły, żeby bransoletka była bardziej masywna.

Etap 2

Owiniętą bransoletkę można od razu ozdabiać. Przyklejamy cekiny i malujemy wzorki brokatami w żelu.

Wariant 2

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Jak wyżej, rolkę przecinamy wzdłuż i powstały prostokąt na pół. Oczywiście, jeśli postanowiliście zrobić dwie bransoletki, to macie już gotową tekturkę.Wybieramy kolor bazowy i malujemy. Farby akrylowe sprawdzą się najlepiej: dobrze kryją, mają ładne kolory i są wodoodporne po zaschnięciu (choć do malowania rozcieńcza się je wodą). Ich wadą jest to, że po zaschnięciu są niezmywalne i o ile z blatu stołu da się je zeskrobać, to na bluzce zostaną na zawsze. Dlatego polecam je raczej dla starszych dzieci, które nie pomalują przy okazji siebie i całego pokoju 😉

Kiedy pierwsza warstwa wyschnie, możemy namalować wzorki, lub nałożyć drugą dla ujednolicenia koloru. Wybrałam drugą opcję, żeby żele brokatowe mogły zagrać główną rolę jako ozdoba.

Etap 2

Ozdabiamy suchą bransoletkę brokatami. Możemy użyć dowolnych wzorów, albo też dodać cekiny.

Gotowe!

Zobacz jak zrobić biżuterię dla Małej Damy TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon